• سه شنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-2514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار:

تهیه اطلس جدید در محدوده حفاظت شده "گاندو" بر اساس حفظ محیط زیست صورت گیرد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه منطقه وسیعی از سواحل جنوب استان از جمله طرح بزرگ توسعه و ساماندهی سواحل مکران در منطقه حفاظت شده گاندو قرار دارد لازم است برای اجرای طرحهای توسعه ای بخشی از این اراضی حفاظت شده با حق بهره برداری آزاد شود .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، باقر کرد در جلسه بازنگری طرح منطقه حفاظت شده گاندو افزود: تهیه اطلس جدید در محدوده حفاظت شده گاندو باید بر اساس ضرورت حفظ محیط زیست این حیوان صورت گیرد .

وی ادامه داد: بسیاری از طرحهای توسعه ای ،تولیدی و صنعتی در این منطقه با مخالفت سازمان حفاظت از محیط زیست مواجه می شود بنابراین بازنگری و تغییر جفرافیایی این محدوده به سمت مکان هایی که کمترین تداخل انسانی را دارند، از اهداف مورد نظراین طرح است .

وی افزود: این منطقه از سال ۱۳۴۹ با نام منطقه حفاظت شده باهوکلات مورد حفاظت قرار گرفت و در حال حاضر بیش از 460 هزار هکتار از اراضی شهرستان های سرباز و چابهار در محدوده حفاظت شده گاندو قرار دارد .

باقر کرد گفت: براساس آخرین سرشماری در حال حاضر تعداد 430 تمساح پوزه کوتاه (گاندو) و حیوانات متعدد دیگری هم در منطقه حفاظت شده گاندو به صورت پراکنده زندگی می کنند .

گفتنی است منطقه حفاظت‌شده گاندو در جنوب شرقی استان سیستان و بلوچستان با بیش از 460 هزار هکتار وسعت در شهرستان های چابهار و سرباز واقع شده‌است .

مرز جنوبی این منطقه را ساحل دریای عمان و مرز شرقی آن را مرز پاکستان تشکیل می‌دهد. این منطقه تنها نقطه ایران است که گاندو تنها تمساح بومی ایران در آن زندگی می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: