• چهارشنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-2714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بیان کرد:

افزایش سن ازدواج در سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان گفت: از نظر ازدواج سیستان و بلوچستان در ردیف سه استان اول کشور قرار دارد اما از طرفی سن ازدواج در استان افزایش یافته و در نقطه مقابل سن طلاق کاهش داشته است که باید در این باره آسیب شناسی انجام شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مالکی در شورای ساماندهی جوانان افزود: آن چه که دستگاه های مرتبط در حوزه امور جوانان انجام می دهند جزو وظایف سازمانی و اداری آن هاست و باید این اقدام ها انجام شود اما همیشه در جلسات گزارش هایی از سوی این سازمان ها ارائه می شود که هیچ خروجی ندارند در حالی که بعد از انقلاب در حوزه جوانان اقدام های فرهنگی فراوانی انجام شده است.

وی بیان کرد: اوقات فراغت کاری فرهنگی است، دستگاه های مرتبط در این امر باید خروجی و عملکرد اقدام هایشان را اعلام کنند تا پس از جمع بندی و بررسی آسیب شناسی شود و در اختیار رسانه ها قرار گیرد تا مردم از نتایج این بررسی ها مطلع شوند سپس به دیگر موارد ورود کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان ادامه داد: درباره ازدواج هم باید گفت همیشه جهیزیه و سکه در اختیار زوج های جوان قرار می گیرد تا ازدواج کنند اما بعد از آن اقدامی انجام نمی شود تا آن ها بتوانند زندگی خود را پیش ببرند به همین دلیل سن طلاق در استان کاهش یافته است.

وی ادامه داد: ازدواج جوانان به شغل مناسب، مسکن مناسب و اعتماد به آینده نیاز دارد و اگر این شرایط وجود نداشته باشد جوانان نمی توانند از پس مسئولیت های زندگی بر آیند و با اقدام های فرهنگی این اعتماد به آینده ایجاد نمی شود و باید اعتماد و تضمین شغلی فرد فراهم شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان نیز گفت: در حوزه اوقات فراغت پایگاه های اوقات فراغت در مساجد استان ایجاد شده و در ایام تابستان با برگزاری جلسات و برنامه های مختلف فرهنگی، دینی و مذهبی فعالیت خواهند داشت.

بزمانی افزود: برای ازدواج جوانان هم توسط سازمان تبلیغات قسمت همسریابی طراحی شده و در سایت تبیان قرار گرفته است که این نرم افزار در روز ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) رو نمایی و افتتاح می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: