• جمعه ۱۲ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-3214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس جهاد دانشگاهی استان بیان کرد؛

ایجاد قرارگاه سازندگی جهاددانشگاهی در سیستان و بلوچستان

رئیس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان گفت: قرارگاه سازندگی جهاد دانشگاهی در سیستان و بلوچستان ایجاد می شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر منصور تاجری افزود: بر اساس این طرح محرومترین روستای استان شناسایی و توسط دانشجویان و جهادگران دانشگاهی کشور و با هدف ارتقاء شاخصهای توسعه در حوزه فرهنگ، اموزش، عمران، اشتغال، بهداشت و ،،.  خدمات تخصصی به مردم ان روستا عرضه خواهد شد .

وی بیان کرد: با استانداری سیستان و بلوچستان جهت معرفی روستای هدف اجرای طرح هماهنگیهای لازم صورت گرفته است و سپس مراتب به حوزه معاونت هماهنگی استانها و امور مجلس اعلام خواهد گردید .

رییس جهاد دانشگاهی استان افزود: هدف از اجرای این طرح ارایه یک مدل مطلوب خدمت در یکی از محرومترین روستاهای کشور است.

وی با اشاره به پیشینه و خاستگاه تشکیل جهاد دانشگاهی به فعالیتها و ماموریتهای این نهاد علمی ، انقلابی و دانش بنیان اشاره و خاطر شان کرد: افتخار ما پس از 38 سال عضویت در جهاد این است که انقلابی بودیم و انقلابی ماندیم.

او در سی و هشتمین سالگشت تاسیس این نهاد انقلابی پیوند جهاد را با نظام جمهوری اسلامی را پیوندی گسست ناپذیر ، مبارک و  مستدام دانست و به تشریح فعالیتهای شاخص این نهاد در استان از فاصله سخنرانی در قبل از خطبه های سال گذشته تا امسال پرداخت.

رییس جهاد دانشگاهی همکاری با  وزارت کشور در جهت ایجاد،سه دفتر تسهیلگری و توسعه محلی برای حاشیه نشینان و ساکنان سکونتگاههای غیر رسمی در چابهار، تجهیز و اماده سازی مجهزترین کلینیک ویژه تخصصی دندان پزشکی ، اجرای فاز دوم اموزشهای گازی برای تربیت نیروی بومی مورد نیاز صنعت گاز استان، در یافت مجوز و راه اندازی سازمان تجاری سازی فن اوری و اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی، دریافت مجوز و پروانه اجرای طرح بزرگ پرورش ماهی در قفس در سواحل مکران در کنار سایر فعالیتهای فرهنگی ، اموزشی، تحقیقاتی و رسانه ای را از عمده فعالیتهای شاخص جهاد دانشگاهی در یکسال  گذشته برشمرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: