• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-3714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امدادرسانی داوطلبان هلال‌احمر آذربایجان‌شرقی به مناطق کم آب سیستان و بلوچستان

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان‌شرقی از اعزام اکیپ 25 نفری داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان به مناطقی از سیستان و بلوچستان که با بحران کم‌آبی مواجه هستند، خبر داد .

« سعید کنعانی» در گفت وگو با ایسنا، در تشریح این خبر گفت: این اکیپ امدادی 25 نفری شامل پزشکان متخصص اعصاب و روان، اطفال، داخلی، آلرژی، عفونی، عمومی، پرستار، ماما، کارشناسان بهداشت محیط و روانشناس بوده و به منظور ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و حمایتی، از امروز، شنبه، سیزدهم مرداد ماه به استان سیستان و بلوچستان اعزام می شوند .

وی خاطرنشان کرد: راه اندازهای درمانگاهی شامل دستگاه سونوگرافی پرتابل، نوار قلبی، الکتروشوک و کلرسنج برای سنجش آلودگی آب آشامیدنی بوده و قبل از رسیدن اکیپ اعزامی به منطقه ارسال شده اند. تانکرهای آب نیز به عنوان نذر آب و با حمایت خیران استان تهیه شده و به این استان که با بحران کم آبی شدید مواجه است، فرستاده خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان‌شرقی با تأکید بر نقش آذربایجان‌شرقی در کمک به سایر استان ها در مواقع بحرانی افزود: خوشبختانه استان ما در چنین مواقعی پیشتاز بوده و این بار نیز با توجه به بحران کم‌آبی شدید در سیستان و بلوچستان و امکان شیوع بیماری های عفونی تصمیم به اعزام اکیپ امدادی جمعیت هلال‌احمر استان به این منطقه گرفتیم. امدادرسانی به دو منطقه از این استان، به جمعیت هلال‌احمر آذربایجان‌شرقی محول شده و در مجموع 19 استان در این میان ارائه ی خدمات خواهند کرد .

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان‌شرقی از تهیه و تدارک بسته های حمایتی خبر داد و گفت: 3000 دست لباس بچگانه، زنانه و مردانه، 250 تخته پتو و تهیه برخی اقلام غذایی شامل کنسروها، قند، شکر و چای از اقلام این بسته ی حمایتی به شمار می آیند .

اکیپ امدادی جمعیت هلال‌احمر آذربایجان‌شرقی از سیزدهم مرداد ماه به مدت یک هفته  به مناطقی از سیستان و بلوچستان که با بحران آب مواجه هستند، اعزام می شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: