• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-4884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون هماهنگی سپاه سلمان استان خبر داد؛

آمادگی و همکاری 600 هزار بسیجی سیستان و بلوچستان با وزارت نیرو

معاون هماهنگی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 600 هزار بسیجی استان در سه هزار رده آماده کمک و همکاری با شورای انسجام بخشی مدیران شرکت های تابعه وزارت نیرو در استان به منظور ترویج فرهنگ درست مصرف کردن صنعت آب و برق هستند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، عوضعلی فقیری در همایش آب و برق استان افزود: برای بهینه سازی باید سه موضوع شناخت موضوع و متغیرها، انتخاب یک معیار و فرمول تاثیرگذار در متغیرها و انتخاب متغیرها در نظر باشد.

وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان به دلیل خشکسالی های چند ساله باعث چالش هایی در خصوص کم آبی و بی آبی مواجه بوده است و این موضوع مشکلات زیادی را برای مردم استان بوجود آورده است.

فقیری خاطرنشان کرد: اجرای طرح های کوتاه مدت و بلند مدت سپاه برای کم کردن مشکلات مردم از جمله برنامه هایی بوده که طی سالهای اخیر در استان اجرایی شده است.

رئیس شورای انسجام بخشی مدیران شرکت های تابعه وزارت نیرو هم گفت: امسال مردم استان در کاهش مصرف برق و صرفه جویی پیش قدم بودند.

محبعلی قزاق جاهد افزود: با وجود پیش بینی ها در رسیدن مصرف برق به 60 هزار مگاوات اما از پیک 57 هزار مگاوات عبور نکردیم.

وی خاطرنشان کرد: مردم با مصرف بهینه حجت را بر مسئولان استان تمام کردند، این مسئولان هستند که باید با تلاش بیشتر به ارائه خدمات بهتر به مردم  بپردازند.

نماینده ولی فقیه در استان هم گفت: موضوع آب جزو ضروری ترین و حیاتی ترین سرمایه زندگی بشر است، این استان 11 درصد مساحت و سه درصد جمعیت کشور را در خود جای داده است، چنان چه تناسب آب و خاک با جمعیت در نظر گرفته شود، به عنوان ثروتمند ترین استان کشور شناخته خواهیم شد، در حالی که برخی عادت دارند سیستان و بلوچستان را فقیرترین استان نشان دهند.

آیت الله عباسعلی سلیمانی افزود: وظیفه مسئولان استان است که از هدر رفت آب و سرازیر شدن آن به کشور همسایه با اقدام های موثری جلوگیری کند.

وی افزود: باید مصرف آب و برق در استان مدیریت و بهینه شود تا دیگر شاهد قطع آب و کمبود آن در برخی نقاط نباشیم، این موضوع یکی از ضرورت های شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی و شرکت برق است که باید مسئولان برای آن تدبیری بیندیشند.

وی با بیان این که طراحی و استفاده از دیگر انرژی ها از جمله انرژی های نو باید در دستور کار مسئولان استان قرار گیرد اظهار کرد: درست مصرف نکردن آب و برق و پای کار نبودن مدیران دو مشکل اساسی استان است که باید برطرف شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: