• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-4514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فعالیت 8 هزار پیام آور سلامت در سیستان و بلوچستان

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان استفاده از ظرفیت عظیم پیام آوران سلامت که جمعیتی حدود 8 هزار نفر در استان فعالیت دارند و همچنین سازمانهای مردم نهاد و سازمانهایی نظیر آموزش و پرورش  را برای آگاهی بخشی و آموزش مردم در راستای مبارزه با مواد مخدر خواستار شد و افزود: با تخصیص منابع اعتباری دراین خصوص و برگزاری کارگاههای آموزشی و نشر پکیج های آموزشی گام موثری برای مبارزه با آسیب های مواد مخدر برداشته خواهد شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمدهادی مرعشی در سومین جلسه شورای مشارکت مردمی در حوزه مبارزه با مواد مخدر که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در سفر وزیر کشور و هیات همراه به حوزه سیستان 14 مصوبه از مصوبات سفر وزیر کشور به حوزه مبارزه با موادمخدر اختصاص یافته است .

وی ادامه داد: بنا بر تصمیمات اتخاذ شده، برای منطقه بلوچستان نیز اقدامات مشابه باید انجام گیرد که در همین راستا پیشنهادات و نیازمندیهای منطقه در بخشهای مختلف در حال جمع بندی است تا پس از حضور مقامات کشوری در منطقه مورد بررسی و تصویب قرار گیرد .

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ایجاد پایگاه های سلامت اجتماعی و ایجاد خانه های ورزش روستایی از اقدامات تاثیرگذار در راستای مبارزه با موادمخدر خواهد بود که باید نیازسنجی دقیق آن در منطقه بلوچستان انجام شود و درپیشنهادات حوزه بلوچستان مدنظر قرار گیرد .

مرعشی ضمن تاکید بر نظارت برخانه های ورزش روستایی ، اظهار داشت : دهیاریهایی که آمادگی واگذاری زمین برای احداث خانه ورزش روستایی دارند باید اعلام آمادگی کنند چراکه تصویب خانه ورزش بدون امکان سنجی و تعیین مکان مورد نظر به سرانجام مطلوب نخواهد رسید .

وی همچنین بربرگزاری المپیادهای ورزشی در استان تاکید کرد و افزود: برگزاری المپیاد های ورزشی نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی دارد که می بایست از فرصت ایجاد شده برای تصویب این موضوع استفاده شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: