• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-1886-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ارائه خدمات تغذیه‌ای برای 120 هزار کودک شیرخوار از سوی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: دستورالعمل ترویج تغذیه با شیر مادر در بیمارستانهای دوستدار کودک و کلینیک های مشاوره شیردهی با مشارکت داوطلبان سلامت برای 120 هزار نوزاد شیر خوار در حال اجراست .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، طباطبایی افزود: تغذیه با شیر مادر راه حل جهانی برای فراهم نمودن فرصت های برابر وشروع عادلانه زندگی برای تمام افراد است.

وی خاطر نشان کرد:  تغذیه با شیر مادر زیر بنای زندگی سالم است و این شیوه تغذیه ،سلامت ، رفاه و بقای زنان وکودکان را در سراسر جهان را ارتقاء می بخشد .

وی ادامه داد: درحوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان 5 بیمارستان دوستدار کودک وکلینیک های مشاوره شیر دهی در مراکز خدمات جامع سلامت  وجود دارد ، که در زمان تولد کودک برنامه های آموزشی متعددی از قبیل روشهای شیردهی و اهمیت تغذیه با شیر مادر به منظور پیشگیری از سوء تغذیه به مادران آموزش داده می شود .

معاون بهداشتی دانشگاه تصریح کرد: دستور العمل اجرایی ترویج تغذیه با شیر مادر با مشارکت داوطلبان سلامت برای 120 هزار کودک شیر خوار(زیر 2 سال ) در واحدهای ارائه خدمات داخل وخارج بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مادرانی که مشکل شیردهی دارند در حال اجراست .

وی گفت: آموزش مدون روشهای شیردهی به همه مادران و طی برنامه ای خاص به مادران شاغل و روشهای شیردهی به چند قلوها در کلینیک های مشاوره شیردهی و در بدو تولد فرزندان آموزش داده می شود .

دکتر طباطبایی خاطر نشان کرد: آگاه کردن مردم در مورد ارتباط بین تغذیه با شیر مادر و تغذیه خوب وامنیت غذایی وکاهش فقر وهمچنین تثبیت تغذیه با شیر مادر بعنوان زیربنای زندگی سالم ومشارکت افراد و سازمانها برای تاثیر بیشتر و تقویت موقعیت برای ترفیع تغذیه با شیر مادر از مهمترین مولفه های پیشگیری از سوء تغذیه و تامین امنیت غذایی شیر خواران وکودکان می باشد ، که لازم است همه اقشار (علما ، روحانیون ،اصحاب رسانه ومسئولین ومردم عزیز )در زمینه حفظ و ترویج وحمایت از تغذیه با شیر مادر بعنوان امری حیاتی تلاش کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: