• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-5284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پیشرفت بیش از 60 درصدی طرح انتقال آب به اراضی دشت سیستان

مجری طرح آبرسانی به دشت سیستان از پیشرفت فیزیکی 66 درصدی این طرح خبر داد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان وبلوچستان، صالحی در نشست قرارگاه عملیاتی طرح انتقال آب با لوله به اراضی شمال استان افزود: طرح آبرسانی به 46 هزار هکتار اراضی کشاورزی شمال سیستان و بلوچستان از طرح های بزرگ ملی است که با همکاری دو وزارت نیرو و جهاد کشاورزی در این منطقه در حال اجراست .

صالحی بیان کرد: از 17 ایستگاه پمپاژی که برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده 14 ایستگاه پمپاژ بانصب 157 دستگاه الکتروپمپ آماده بهره برداری است .

وی گفت:  3 ایستگاه اصلی باقی مانده از خروجی چاه نیمه 1 و4 هم تاکنون60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تاپایان سال به بهره برداری می رسد .

وی با بیان اینکه از 46 هزار هکتار معادل 27 هزار هکتار زیرساخت های شبکه آماده شد ،گفت: اولویت استفاده از این طرح در فصل زراعی جاری با اراضی است که آب مورد نیاز آنها از کانال خروجی چاه نیمه 4 انجام می شود .

پیری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز گفت: در تلاشیم در راستای تولید محصولات استراتژیک به سمت تولید کشت محصولاتی با الگوی مطمئن اقتصادی و اشتغال در منطقه برویم .

وی خاطرنشان کرد: درحال حاضر در اجرای طرح آبرسانی به دشت سیستان 2 هزار و 800 نفر با 870 دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین مشغول به کارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: