• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-5384-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تعیین بسته‌های تشویقی برای بازگشت مددجویان به روستاها

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در دیدار با فرمانده سپاه شهرستان زاهدان گفت: کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با هدف بازگشت مهاجران و مددجویان به زادگاه و روستاها بسته‌های تشویقی مانند ساخت مسکن و اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی تعیین کرده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سیدمهدی عبادی، در این دیدار افزود: حاشیه‌نشینی معضلی بوده که باید با نگاه به عنوان فرصت و مبتنی بر  کرامت انسانی توانایی‌های آنها را با مدیریت و بهسازی محل سکونتشان در زادگاه و مناطق روستایی بارور ساخت بنابراین با ایجاد اشتغال و ساخت مسکن در زادگاه، مبادی مهاجرت و بهبود وضعیت زندگی می‌توان بخشی از مشکلات آنها را کاهش داد .

وی افزود: البته با بازگشت امنیت، مسکن و شغل برای مهاجران می تواند کنترل کننده رشد این مناطق باشد به طوری که بسیاری از افراد به دلیل نداشتن شغل مناسب در مناطق حاشیه شهر سکونت دارند .

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه در این مناطق دو قشر از جامعه شامل افراد مالک مسکن و دیگری خانوارهای مستاجر و نیازمند نمایان است، ادامه داد: کمیته امداد امام (ره) نیز حل مشکل مسکن مددجویان تحت حمایت را به عنوان یکی از مهم‌ترین محورهای حمایتی مدنظر داشته و هرساله در قالب طرح‌های متنوع، تعداد قابل توجهی از  نیاز خانواده ها را مرتفع می کند .

وی اعلام کرد: تامین مسکن مناسب برای آحاد مردم و خانوارهای نیازمند به ویژه روستاییان و اقشار محروم و کم درآمد از مهم‌ترین اهداف نظام و سر لوحه برنامه‌های این نهاد قرارداشته و تاکنون اقدامات ارزشمندی نیز صورت گرفته است .

عبادی با اشاره به اینکه کمک به بازگشت خانوارها به زندگی اول یکی از محورهای اصلی برنامه‌های کمیته امداد است، افزود: پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی و ساخت مسکن یکی از اقدامات این نهاد برای بازگشت خانوارها به روستا و شهر محل سکونت است .

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: لحاظ کردن اولویت تأمین مسکن برای مناطق روستایی،‌ محروم، مرزی شهرستان های مختلف این استان و مناطق در معرض آسیب بلایای طبیعی و ایجاد مشوق‌های لازم برای مهاجرت معکوس از دیگر اولویت های این نهاد است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: