• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-5214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

300 هزار متر آسفالت جدید در معابر شهر زاهدان

معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهرداری زاهدان گفت: یکی از مشکلات اصلی که شهروندان نسبت به آن مطالبه گری داشتند بهبود کیفیت پایین آسفالت شهر بود که با توجه به بررسی های انجام شده در اکثر معابر مشخص شد که آسفالت به علت فرسودگی و آسیب از وضعیت مناسبی برخوردار نیست ، لذا با توجه به رسالت مجموعه ی شهرداری و شورای شهر این مهم بشکل فوریت در دستور کار قرار گرفت .

محمود دشتی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: همه تلاش مجموعه  شهرداری این بود که بتواند کار آسفالت معابر را با توجه به منابع مالی که در اختیار دارد به مناسب ترین شکل ممکن برنامه ریزی کرده و پس از انجام کار کارشناسی به اجرا در آورد.

وی ادامه داد: از سال گذشته برنامه ریزی هایی صورت گرفت و تعدادی از معابر که علاوه بر مشکل آسفالت بیشترین ترافیک را نیز دارا بودند در اولویت امر قرار گرفت، در همین راستا و با توجه به اولویت های ذکر شده در منطقه زیباشهر دو معبر بلوار پیامبر اعظم و خیابان البرز مد نظر قرار گرفت .

دشتی گفت: کار آسفالت بلوار پیامبر اعظم به پایان رسیده است.

وی افزود: در خیابان البرز نیز زیرسازی ها صورت گرفته، یک لایه ماسه آسفالت نیز انجام شده و لایه ی دوم آن نیز بزودی و حداکثر تا دو هفته ی آینده به اتمام خواهد رسید .

وی اذعان کرد: همچنین در منطقه یک ، بلوار جمهوری که جز بلوارهای اصلی و شریانی شهر است بنا بدلیل مشکلات ترافیکی ناشی از آسفالت نامناسب معبر در نظر داریم تا پس از برداشتن لایه ی سطحی آسفالت و انجام زیرسازی های لازم ، لایه ی جدید آسفالت را بشکلی مطلوب ایجاد کنیم که با توجه به پیشرفت فیزیکی 40 درصدی این پروژه پیش بینی می شود که تا اول مهر کار عملیاتی آن به پایان برسد .

دشتی همچنین گفت: لازم به ذکر است که با توجه به محدودیت منابع مالی و اولویت های مد نظر کارشناسان شهرداری ، یک لاین از این بلوار آسفالت خواهد شد .

وی گفت: معبر دیگر عملیاتی خیابان سعدی حدفاصل بلوار طباطبایی تا بلوار رجایی بوده که آسفالت مناسبی نداشت ، کار اجرای آسفالت انجام شده و همچنین جدول گذاری در لاین شمالی این معبر نیز صورت گرفته است .

دشتی همچنین از دیگر معابر آسفالت شده ی شهر به مسیر آذرخشی و روکش خیابان آزادی حدفاصل خیابان امام تا میدان کارگر اشاره کرد و گفت: عملیات آسفالت در خیابان آزادی شامل تراش آسفالت و زیرلایه است که بزودی کار اجرایی آن آغاز خواهد شد .

وی همچنین از اجرای کامل آسفالت در 5 میلان از خیابان مجیدیه خبر داد و گفت : هدف ما پخش آسفالت در همه ی 5 منطقه ی شهری بوده و تلاش مجموعه ی شهرداری بر تمرکز زدایی و توزیع خدمات شهری به گونه ای مطلوب و عادلانه در تمام سطح شهر زاهدان است .

معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل شهرداری زاهدان گفت: آسفالت خیابان غدیر حدفاصل خیابان مدنی تا میدان فلسطین نیز یک لایه اجرایی شده و لایه ی دوم آن طی دو هفته ی آتی تکمیل خواهد شد .

دشتی افزود: طرح اجرای عملیات آسفالت در خیابان توحید نیز در دستور کار شهرداری قرار دارد و تراش آسفالت نیز صورت گرفته اما با توجه به حفاری شرکت گاز،تا زمان اتمام کار لوله گذاری جهت رفاه حال شهروندان و تسهیل در تردد لایه ای بصورت موقتی ایجاد شده است .

وی با اشاره به اجرای روکش آسفالت بلوار یادگار امام بطول 3 کیلومتر گفت: لاین های کند رو این بلوار جدول گذاری شده و عملیات آسفالت آن نیز حداکثر تا اول مهر به اتمام خواهد رسید .

وی همچنین از اتمام کامل آسفالت بلوار سرداران شهید حدفاصل بلوار انقلاب تا بلوار امام خمینی خبر داد و گفت: جمع اعتبارات هزینه شده تا این لحظه 70 میلیارد ریال و متراژ کل کار قریب به 300 هزار متر بوده است .

دشتی در پایان گفت: طبق قرارداد منعقد شده با شرکت گاز که مراحل تصویب نهایی آن در حال انجام است، در صورت اجرا شدن و تامین منابع توسط شرکت گاز کار روکش آسفالت تقریبا 30 درصد از معابر شهری ظرف مدت 3 تا 5 سال صورت خواهد گرفت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: