• شنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-5614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس شورای حل اختلاف دادگستری استان بیان کرد:

رتبه چهارم سیستان و بلوچستان در صلح و سازش پرونده‌های شوراهای جل اختلاف

رئیس شورای حل اختلاف دادگستری استان سیستان و بلوچستان در همایش معتمدین و ریش سفیدان شهرستان دلگان گفت: سال گذشته در شورای حل اختلاف استان حدود ۴۰ درصد پرونده هایی که قابلیت صلح داشت با همکاری  علما، ریش سفیدان و معتمدین مختومه شد و از این بابت جایگاه چهارم را در کشور کسب کردیم .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام حمیدرضا بندانی همچنین بر استفاده از ظرفیت معتمدان و علماء  در اجرای فریضه  امر به معروف و نهی از منکر ، صلح و سازش و ارشاد جوانان و  تغییر باورها و سنت های غلط  تاکید کرد .

رئیس شورای حل اختلاف دادگستری سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: سران طوایف ، معتمدان و ریش سفیدان نقش اساسی در همکاری با شوراهای حل اختلاف دارند.

سرهنگ میر خندان رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان نیز گفت: با درایت و مردم شناسی دقیق بزرگان و ریش سفیدان ، سال گذشته ۷۵ درصد پرونده‌های ارجاعی به دوایر مشاوره و مددکاری کلانتری های استان منجر به صلح و سازش شده که این میزان ۵ درصد از میانگین کشوری بالاتر است .

حجت‌الاسلام بامری امام جمعه شهرستان دلگان نیز ریشه تمام اختلافات و حوادث ناگوار ناشی از آن را در  رعایت کردن نکردن تقوای الهی بیان کرد .

همچنین شجاعی فرماندار دلگان تصریح کرد: امروز باید  نگرش حقیقی نسبت به دلگان نگرش مبتنی بر نگاه به خانواده شهدا، علماء فرهیخته ، تحصیل‌کردگان و  نگاه به صداقت  افراد زحمتکش باشد نه نگاه به کسی که اسلحه بدست می گیرد و بر سر مسائل پوچ،  قبل از پیگیری های قانونی،  خودش حکم را اجرا کند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: