• پنجشنبه ۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 975-188-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

حمایت از ورزش‌های بومی و محلی در چابهار

مدیر ورزش و امور اجتماعی منطقه آزاد چابهار گفت: حمایت از ورزش‌های بومی برای کمک به جوامع محلی اولویت منطقه آزاد چابهار در راستای مسولیت‌های اجتماعی است .

مهدی آبروش در گفت‌وگو با ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: منطقه آزاد چابهار حمایت از ورزش را در راستای مسولیت‌های اجتماعی خود و برمبنای تقویت و توسعه ورزش‌های بومی و محلی دنبال می‌کند .

وی افزود: کریکت یکی‌از ورزش‌هایی است که به جرات می‌توان چابهار قطب آن است؛ 80 درصد ملی‌‌پوشان تیم ملی کریکت ایران از اهالی بومی چابهار و کنارک هستند و ما برای کریکت برنامه‌ویژه‌ای در نظر گرفتیم.

مدیر ورزش و امور اجتماعی منطقه آزاد چابهار با بیان این‌که قراراست یک رویداد ملی و بین‌المللی کریکت نیز در منطقه آزاد چابهار برگزار شود، تصریح کرد: علاوه‌بر ساخت سالن و زمین مجهز کریکت در محدوده منطقه؛ به‌سبب قطب بودن در کریکت، آموزش و استعدادیابی جوانان بومی را در دستور کار قرار دادیم و برای اعضای تیم‌ ملی هم حمایت و اسپانسری برای اعزام به مسابقات بین‌المللی را در نظر گرفتیم .

آبروش با بیان اینکه تقویت ورزش‌های آبی و ساحلی نیز با توجه استعداد و ظرفیت چابهار در دستورکار است، افزود: جذب و به کارگیری مربی درجه یک کشور جهت آموزش دهی،مشارکت در اعزام تیم به مسابقات زیرگروه و مسابقات لیگ استانی و کشوری و هم‌چنین اسپانسری بومیان در ورزش‌هایی مانند قایق‌رانی و موج‌سواری از جمله اقدامات منطقه آزاد در تقویت ورزش‌های آبی و ساحلی است.

وی هم‌چنین از تشکیل تیم فوتبال ساحلی چابهار با اسپانسری کامل منطقه آزاد چابهار خبرداد و گفت: این تیم موفق شده با استعداد ویژه جوانانش به لینگ برتر فوتبال ساحلی بپیوندد و در بسیاری از مسابقات برای چابهار افتخار آفرینی کند .

مدیر ورزش و امور اجتماعی منطقه آزاد چابهار هم‌چنین از ارائه خدمات رایگان ورزشی به مناطق هم‌جوار خبرداد و گفت: تمام زیرساخت‌های ورزشی منطقه آزاد به‌صورت رایگان در اختیار مردم است و آن‌ها می‌توانند در سانس‌‌های مختلف از امکانات ورزشی منطقه آزاد چابهار به‌صورت کاملا رایگان استفاده کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: