• دوشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 976-188-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

چهارمین ورزش ملی زیرچتر حمایت از منطقه آزاد چابهار می‌رود

منطقه آزاد چابهار در راستای مسولیت‌های اجتماعی خود، حمایت از ملی‌پوشان دو و میدانی بلوچستان را به‌عنوان چهارمین ورزش ملی زیر چتر حمایت می‌برد .

به گزارش ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان؛ منطقه آزاد چابهار در دوسال اخیر به‌صورت جدی به حمایت از ورزش‌های ملی که استعداد آن در بین جوامع محلی بلوچستان است روی‌آورده و موسسه‌ای نیز مختصا برای این کار به‌نام موسسه فرهنگی، ورزشی منطقه آزاد چابهار تاسیس کرده است .

فوتبال ساحلی، کریکت، موج‌سواری و اخیرا هم دو و میدانی، ورزش‌هایی هستند که همگی ملی‌پوشان قدری در شهرهای مختلف بلوچستان دارند و منطقه آزاد چابهار با شناسایی به حمایت از آن‌ها شتافته ‌است.

اخیرا نیز مدیرعامل این سازمان با دعوت از سه ملی‌پوش دو و میدانی که همگی از اهالی بخش بمپور ایرانشهر هستند قول داد این ورزش را به‌عنوان چهارمین ورزش بومی-ملی زیر چتر حمایت از خود ببرد .

هدف ما باشگاه‌ ‌داری نیست

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار می‌گوید: برای فوتبال ساحلی، کریکت، موج‌سواری و دو و میدانی باشگاه اختصاصی در منطقه تشکیل دادیم و از صفر تا صد حمایت آن‌ها را برعهده گرفته‌ایم .

عبدالرحیم کردی می‌افزاید: هدف ما از این کار باشگاه‌داری نیست؛ هدف‌ ما تقویت ورزش‌های ملی است که استعداد آن‌ها در جوامع محلی ما وجود دارد؛ ما در 4 ورزش استعدادهای بی بدیلی داریم که در سال‌های اخیر خیلی مورد توجه قرار نگرفته‌اند.

وی تصریح می‌کند: مثلا در ورزش کریکت؛ 80 درصد ملی‌ پوشان را اهالی چابهار و کنارک تشکیل می‌دهند و جوامع محلی ما ظرفیت بی‌بدیلی در کریکت دارند؛ باشگاه اختصاصی کریکت برای استعدادیابی و حمایت از جوانان بومی در منطقه آزاد چابهار شکل گرفته و زمین و استادیم مجهز کریکت نیز در حال ساخت است؛ ان‌‌شاالله در آینده نزدیک یک رویداد ملی و بین‌المللی کریکت را در منطقه آزاد چابهار برگزار می‌کنیم .

کردی ادامه می‌دهد: در فوتبال ساحلی هم که استعداد بالقوه‌ای را از قدیم جوانان ساحل‌نشین چابهار و کنارک داشتند باشگاه و تیم اختصاصی در منطقه آزاد چابهار تشکیل دادیم و خوشبختانه این تیم به لیگ برتر راه یافته و به توفیقات بالایی دست یافته است .

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار می‌گوید: یکی‌از ظرفیت‌های بی‌بدیل در سواحل مکران، موج‌سواری است؛ ساحل ماسه‌ای رمین چابهار بهترین نقطه موج‌سواری   حرفه‌ای در غرب آسیا به گواه کارشناسان فداراسیون جهانی موج‌سواری است .

وی می‌افزاید: منطقه آزاد چابهار با درک به ظرفیت موج‌سواری در چابهار، باشگاه اختصاصی موج‌سواری برای حمایت و استعدیابی جوانان بومی تشکیل داده و علاوه‌بر آن اسپانسری عبدالرزاق بلوچی ملی‌پوش موج‌سوار چابهاری را برای شرکت در مسابقات جهانی موج‌سواری در ژاپن که از 24 تا 31 شهریورماه در شهر تاهارا ژاپن برگزار می‌شود؛ برعهده گرفته است .

کردی خاطرنشان می‌کند: اخیرا با توجه به استعداد دو و میدانی جوانان بلوچ؛ تشکیل باشگاه اختصاصی دو و میدانی به‌عنوان چهارمین باشگاه اختصاصی در منطقه آزاد چابهار و حمایت از سه ملی‌پوش دو و میدانی را که همگی از اهالی خون‌گرم بمپور ایرانشهر هستند، به‌عهده گرفته‌ایم.

عبدالرحیم درزاده، امید امیریان و مهرداد اله زهی به‌همراه مربیشان بهرام بمپوری سه‌ملی پوش تیم امید دو و میدانی با گرفتن دعوتنامه اختصاصی از مدیرعامل منطقه آزاد چابهار از بمپور به چابهار آمدند و با مدیرعامل منطقه آزاد چابهار دیدار کردند .

بهرام بمپوری مربی این ملی‌پوشان می‌گوید: هرسه مقام‌های و رکوردهای شاخص ملی و بین‌المللی دارند؛ عبدالرحیم 19 ساله است و از سال 89 وارد دو و میدانی شده؛ 35 مقام کشوری دارد و نائب قهرمان دو 800 متر آسیا در ژاپن است .

وی می‌افزاید: امید 18 ساله است و از سال 94 وارد شده؛ 20 مقام کشوری دارد و چهارم مسابقات آسیایی در ژاپن در دوی 800 متر شده است؛ مهرداد هم 18 ساله است و از سال 94 وارد شده؛ او هم 20 مقام کشوری دارد و قهرمان مسابقات دو و میدانی کشوری در شاخه 800 متر است.

بمپوری با انتقاد از بی‌‌مهری ها می‌گوید: این سه نوجوان علی‌رقم استعداد ویژه‌شان درسال‌های اخیر مورد بی‌مهری قرار گرفتند و متاسفانه حمایتی از آن‌ها نشد .

وی با تشکر از حمایت از منطقه آزاد چابهار خاطرنشان می‌کند: ان‌شاالله با حمایت منطقه در لیگ باشگاه‌ها شرکت می‌کنیم و بعدهم به حول قوه‌الهی برای مسابقات آسیایی اریبهشت ماه 98 در قطر آماده می‌شویم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: