• سه شنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-286-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم بیان کرد؛

تشکیل مجمع دانشگاه‌های ایران و افغانستان به میزبانی دانشگاه سیستان و بلوچستان

رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم از آمادگی کامل ایران برای کمک به توسعه علمی در افغانستان در چهار محور علمی و آموزشی خبر داد و گفت: باید مجمع دانشگاه‌های ایران و افغانستان برای نهادینه‌سازی همکاری‌های دانشگاهی شکل بگیرد .

به گزارش ایسنا، دکتر سالار آملی در دیدار با دکتر عبدالتواب بالاکرزی معاون علمی وزارت تحصیلات عالی افغانستان، گفت: ضروری است برای نهادینه سازی همکاری های دانشگاهی ایران- افغانستان، مجمع دانشگاه های دو کشور تشکیل شود؛ به همین منظور، فهرست دانشگاه های علاقه مند برای همکاری از هر دو طرف را به زودی اعلام می کنیم تا این مجمع تشکیل شود .

وی در ادامه تصریح کرد: فهرست دانشگاه های ایرانی علاقه مند به همکاری با افغانستان را به زودی برای افغانستان ارسال کرده و آمادگی خود را برای برگزاری این مجمع در آینده نزدیک و به میزبانی دانشگاه سیستان و بلوچستان اعلام می کنیم .

رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم از آمادگی کامل ایران برای کمک به توسعه علمی در افغانستان خبر داد و تصریح کرد: پیرو ملاقات های اخیر و سفرهای انجام گرفته، بر روی چهار محور اساسی شامل اعطای بورس به مربیان و اعضای هیئت علمی افغانستان، تبادل تجربیات در حوزه فنی و حرفه ای با افغانستان، تشکیل مجمع دانشگاههای ایران و افغانستان و ارائه تجربیات ایران به افغانستان در حوزه تضمین کیفیت و اعتبارسنجی توافق کرده ایم و انتظار داریم طرف افغانستانی، توجه بیشتری برای عملیاتی ساختن توافقات از جانب خود نشان دهد .

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر عبدالتواب بالاکرزی نیز در این دیدار ضمن تشکر از کمک های وزارت علوم و پیشرفت همکاری های دو وزارت در سال های اخیر، از پیشنهادهای دکتر سالار آملی استقبال و بر آمادگی خود و وزارت متبوع برای عملیاتی ساختن توافقات خبر داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: