• شنبه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-3084-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس شورای اسلامی شهر زاهدان مطرح کرد:

خودداری یک سوم خانوارهای زاهدانی از پرداخت عوارض شهرداری

رئیس شورای شهر زاهدان گفت: 146 هزار خانوار در زاهدان زندگی می کنند که یک سوم آن ها از پرداخت عوارض شهرداری خودداری می کنند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان عبدالجلیل شهنوازی افزود: شهرداری ها غیر دولتی هستند که با 2 تا 5 درصد کمک دولتی و بیش از 95 درصد کمک های مردمی و بخش خصوصی اداره می شوند.

رئیس شورای شهر زاهدان در ادامه اظهار کرد: حضور نداشتن بخش خصوصی و مشارکت نکردن مردم با شهرداری ها کار را برای رفع بسیاری از مشکلات مشکل کرده است.

وی بیان کرد: بودجه امسال شهرداری 10 درصد افزوده شد اما با توجه به تحریم ها و افزایش روز به روز برخی ابزار های مورد نیاز شهرداری، امکان اضافه کردن الحاقیه به آن وجود دارد.

شهنوازی تصریح کرد: مشکلات ساختاری از جمله مواردی است که در اجرا نشدن طرح تفضیلی شهری نقش داشته است، در آسیب شناسی این موضوع، افزایش تخلفات شهروندان و نبود نظارت شهرداری به دلیل کافی نبودن درآمدهای پایدار شهرداری از موارد دیگر است .

رئیس شورای اسلامی شهر زاهدان بیان کرد: یکی از معضلات زاهدان آسفالت بی کیفیت معابر آن است که در گذشته به درستی انجام نشد و مشکل آن به زیر سازی برمی گردد و بیش از 80 درصد آسفالت بر معابر نامناسب انجام شده است .

وی گفت: معضل جمع آوری نخاله ها و زباله ها در بسیاری از استان ها وجود دارد و مختص زاهدان نیست که یکی از دلایل آن همکاری نکردن خود شهروندان در جمع آوری زباله ها و نخاله های ساختمانی با شهرداری است. سالانه بیش از 30 میلیارد تومان هزینه به شهرداری تحمیل می شود.

رئیس شورای شهر زاهدان خاطرنشان کرد: از دیگر معضلات در حاشیه شهر زاهدان ساخت و سازهای غیرقانونی در این منطقه است .

وی افزود: پنج میلیارد تومان مازاد بر بودجه شهرداری برای حاشیه شهر و رفع مشکلات آن اختصاص یافته است که در زمینه افزایش توانمندسازی مردم این بخش از زاهدان هزینه خواهد شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: