• شنبه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-386-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار:

محدودیتی برای برگزاری کرسی‌های آزاد دانشجویان در سیستان و بلوچستان وجود ندارد

سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان در جلسه کمیسیون دانشجویی استان گفت: هیچ‌گونه محدودیتی برای برگزاری کرسی های آزاد دانشجویان وجود ندارد و در صورت نیاز مدیران استانی نیز جهت پاسخگویی به مطالبات برحق این قشر پویا و بانشاط حضور خواهند یافت.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مرعشی در ادامه بیان کرد: مطالبه گری منطقی لازمه پیشرفت و توسعه استان است و از آنجایی که به دلیل صبوری و قناعت حاکم بر مردم این استان روحیه مطالبه گری هم نسبت به سایر استانهای کشورضعیف تر است، انتظار می رود دانشگاههای استان با فراهم آوردن امکان برگزاری کرسی های آزاد دانشجویی روحیه مطالبه گری را در بین دانشجویان و جوانان تقویت کنند .

وی آغاز سال تحصیلی جدید را فرصت مناسبی برای تقریب مذاهب دانست و افزود: با آغاز سال تحصیلی و ورود دانشجویان جدید ، اساتید دانشگاهها می توانند با موضع گیری مثبت در راستای ترویج فرهنگ وحدت و تقریب مذاهب بهره برداری کنند .

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: مدیران و نهادهای نظارتی دانشگاهها در پذیرش اعضای هیئت علمی و اساتید مربوطه دقت لازم را داشته باشند و اساتید دانشگاه را نسبت به فرهنگ و آداب و رسوم و سنت های مردم استان توجیه نمایند .

مرعشی بیان داشت: با توجه به اینکه در آستانه ورود به ماه محرم و صفر هستیم در گزینش مداحان و سخنرانان و محتوای مطالب ارائه شده دقت شود .

وی با تاکید بر نظارت بر خوابگاههای خودگردان گفت: به منظور پیشگیری از بروز آسیبهای اجتماعی احتمالی، تیم نظارتی متشکل از مدیران و سایر نهادهای نظارتی دانشگاهها تشکیل شود تا ضمن بازرسی دوره ای نظارت لازم را بر عملکرد این خوابگاهها داشته باشند .

مرعشی با بیان این مطلب که در شرایط کنونی نیاز مبرم به رشته های فنی دانشگاهی داریم گفت: متاسفانه علی رغم وجود ظرفیتها و قابلیتهای متعدد از جمله 360 کیلومتر مرز دریایی، معادن مختلف و حتی وجود ماسه بادی ها در استان کمتر به رشته های فنی و مهارت آموزی توجه شده است .

سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری با اشاره به مباحث مطرح شده در جلسه پیرامون تامین سوخت مورد نیاز دانشگاهها گفت: با توجه به گازرسانی به مرکز استان، دانشگاهها نیز از این ظرفیت استفاده کنند .

مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری نیز در ابتدای این جلسه گفت: ایجاد محیط پویا و با نشاط همراه با بیان انتقادات سیاسی سازنده در دانشگاهها یکی از اهداف برگزاری این کمیسیون است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: