• دوشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-586-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بیان کرد؛

وجود 800 مدرسه قدیمی و غیر استاندارد در سیستان و بلوچستان

مدیرکل نوسازی مدارس سیستان و بلوچستان گفت: 800 مدرسه قدیمی و غیر استاندارد در استان وجود دارد که قرار است برای نوسازی آن‌ها طی امسال و سال آینده، تأمین اعتبار شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا راشکی افزود: شاخص سرانه فضاهای آموزشی استان پایین‌ترین است که فقط 32 درصد مدارس خاش تخریبی و 25 درصد نیازمند بازسازی و مقاوم‌سازی‌اند و 43 درصد شرایط بهتری دارند.

وی در مورد کلاس‌های کپری در این استان گفت: 150باب کلاس‌های کپری شناسایی‌شده است که به همت خیران، همه آن‌ها در تابستان امسال حذف و  تبدیل به کلاس‌های درس استاندار خواهند شد .

راشکی پوشش تحصیلی دانش آموزان استان سیستان و بلوچستان در مقطع ابتدایی 91 و هشت‌دهم درصد، در متوسطه اول بالای 85 درصد و  در متوسطه دوم شاخص‌های پوشش تحصیلی 61.27 درصد عنوان کرد .

وی درباره طرح جایگزینی مدارس کپری گفت: طرح تحقیقاتی مدارس کپری و سنتی باهدف طراحی سازه‌ای مناسب و جایگزین مدارس پیش‌ساخته در سیستان و بلوچستان در حال اجراست و ازبه دلیل اینکه مدارس پیش‌ساخته یا همان مدارس کانکسی نمی‌توانند جایگزین مناسبی برای ‌مدارس کپری که ‌با زیست و بوم منطقه سازگاری دارند باشند، مقرر شد این طرح در استان اجرا شود .

مدیرکل نوسازی مدارس استان گفت: از مجموع ۱۸هزار و ۹۵۴کلاس درس استان پهناور سیستان و بلوچستان، بیش از 10 هزار کلاس درس نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم‌سازی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: