• دوشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-4084-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

تمام مسیر جاده‌ای استان تحت پوشش ارتباطات مناسب قرار می گیرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: 580 میلیارد تومان اعتبار در حوزه ارتباطات و زیر ساخت سال گذشته در سیستان و بلوچستان سرمایه گذاری شده است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان آذری جهرمی در سفر به چابهار افزود: از این میزان سرمایه گذاری، 450 میلیارد تومان آن سهم دولت و 132 میلیارد تومان آن سهم بخش خصوصی بوده که نشان از توجه ویژه دولت به این استان است .

آذری جهرمی افزود: رییس جمهور از ابتدای دولت دوازدهم تاکید کردند که تمامی وزارتخانه ها برای سیستان و بلوچستان برنامه ی ویژه داشته باشند .

وی گفت: بر این اساس، اجرای بیش از 750 کیلومتر فیبرنوری، توسعه ی 330 سایت جدید و نوسازی شده پهن باند و بهره مندی دو هزار و 215 روستا از تلفن ثابت در سال گذشته از جمله اقدامات وزارت ارتباطات در این استان بوده است .

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در استانهای دیگر سرمایه گذاری بخش خصوصی بیش از دولت است، افزود: از امسال باتوجه به آماده شدن زیرساختها در سیستان و بلوچستان، روند توسعه ارتباطات رشد شتابنده ای می گیرد .

آذری جهرمی گفت: با نهایی شدن برنامه ای مدون با استاندار سیستان و بلوچستان، متعهد می شویم تا پایان امسال ظرفیت زیرساختها را به سمتی ببریم که برچسب محرومیت از این استان برداشته شود .

وی همچنین افزود: 1400 کیلومتر از 4700 کیلومتر مسیر جاده ای استان نیز فاقد پوشش ارتباطی است که تاپایان سال با احداث 69 سایت جاده ای جدید تمام این مسیر تحت پوشش ارتباطات مناسب قرار می گیرد .

توسعه ی 500 کیلومتر فیبرنوری جدید، بهره مندی 500 روستای دیگر از تلفن ثابت و ایجاد 170 سایت جدید روستایی از جمله اقداماتی است که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تا پایان امسال در سیستان و بلوچستان اجرا خواهد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: