• سه شنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-4184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

95 درصد از پنج هزار روستای سیستان و بلوچستان ارتباط کامل مخابراتی ندارند

وزیر ارتباطات و ‌فناوری اطلاعات گفت: 95 درصد از پنج هزار روستای سیستان و بلوچستان ارتباط کامل مخابراتی نظیر تلفن ثابت، همراه و اینترنت ندارند و این وضعیت غیر قابل قبول است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمدجواد آذری جهرمی در نشست شورای اداری و معتمدان شهرستان چابهار افزود: تا پایان سالجاری این پنج درصد ارتباط به 25 درصد و برای 14 درصد فاقد ارتباط سیستان و بلوچستان نیز اقدامات لازم انجام خواهد شد تا حداقل یک ارتباط داشته باشند.

وزیر ارتباطات در ادامه اظهار کرد: 750 کیلومتر فیبر نوری در سال جاری در سیستان و بلوچستان کار شده است همچنین حدود 330 دکل مخابراتی در این استان نوسازی و یا جدید ساخته شده تا پوشش خدمات افزایش پیدا کند.

جهرمی گفت: تا 10 روز آینده مشکل اینترنت مرز ریمدان چابهار مرتفع می شود تا شاهد تحول در این منطقه باشیم.

وی خاطرنشان کرد: دولت بیش از 450 میلیارد تومان و بخش خصوصی 132 میلیارد تومان در بخش ارتباطات در سیستان و بلوچستان سرمایه گذاری کرده اند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در بخش زیرساخت های مخابراتی خرابی ها در سیستان و بلوچستان بالا است که باید تدابیر ویژه ای در این زمینه اندیشیده شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه توسعه فیبرنوری زمینی یکی از نیازهای سیستان و بلوچستان است تصریح کرد: در سیستان و بلوچستان بیش از چهار هزار و700 کیلومتر جاده داریم که هزار و 400 کیلومترآن فاقد پوشش ارتباطی است.

جهرمی با اشاره به اینکه در سیستان و بلوچستان 5 هزار روستای بالای 20خانوار وجود دارد که 95 درصد از آنها از ارتباط کامل مخابراتی نظیر تلفن، همراه و اینترنت محروم هستند خاطرنشان کرد: از مجموع روستاهایی که ارتباط کامل مخابراتی دارند 34 درصد 2 سرویسه، 58 درصد تک سرویسه و 14درصد هیچ گونه راه ارتباطی ندارند پیش بینی شده تا پایان سال ارتباط به 25 درصد برسد و برای 14 درصد فاقد ارتباط در استان سیستان و بلوچستان نیز اقدامات لازم انجام شده تا حداقل یک ارتباط داشته باشد .

وزیر ارتباطات بیان کرد: استان سیستان و بلوچستان منطقه ای است که به دلیل پراکندگی از بسیاری از امکانات بی بهره است و باید برای سرمایه گذاری در این استان شرایط فراهم شود که در حال حاضر دولت بیش از 450 میلیارد تومان و بخش خصوصی 132 میلیارد تومان در بحث ارتباطات در این استان سرمایه گذاری انجام داده اند.

آذری جهرمی اظهار کرد: جای تاسف است که جاده های سیستان و بلوچستان فاقد ارتباط باشند و نتوان حوادث از جمله تصادفات را اعلام کرد .

وی تصریح کرد: به طور هفتگی مسائل و مشکلات سیستان و بلوچستان را پیگیری خواهیم کرد .

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مردم سیستان و بلوچستان با ریزگردها، تغییر اقلیم، توفان ها، گرد و خاک مواجه و در رنج و مصیبت هستند که نیاز است مسئولان همراهی بیشتری با این مردم داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: