• شنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-5284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار مطرح کرد؛

برند سازی از مشکلات تعاونی ها

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سیستان و بلوچستان گفت: یکی از مشکلات تعاون برندسازی محصولات آن ها است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا نورا افزود: برای استان باید نسخه ای خاص و متفاوت با دیگر استان ها طراحی و از سوی مسئولان کشوری و استانی اجرا و برای مرز و واردات و تسهیل صادرات برنامه مناسبی دنبال شود.

معاون استاندار در ادامه گفت: مدیران ارشد استانی که با سیاست های دولت همراه نباشند حذف و اجازه فعالیت از آن ها گرفته خواهد شد. شاخصه های خوبی برای ارزیابی عملکرد مدیران نداریم و باید شاخص های متناسب با عملکرد مدیران تدوین و اجرا شود.

وی بیان کرد: مردمی کردن اقتصاد کشور و عدم وابستگی به درآمدهای نفتی می تواند اقتصاد را از مشکلات پیش رو نجات دهد، اگر از سال های گذشته به این موضوع توجه می شد امروز این مشکلات اقتصادی را نداشتیم.

نورا افزود: بر اساس سیاست های اصل 44 باید 25 درصد از اقتصاد کشور به بخش تعاونی تعلق می گرفت که فقط پنج درصد محقق شد.

وی گفت: تعاونی با تشکیل سرمایه های خرد و کلان بیشترین تکان را به اقتصاد کشور می تواند دهد.

معاون استاندار خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت های عظیم استان در صورت توجه و برنامه ریزی درست و اتخاذ سیاست‌گذاری مناسب بندر چابهار قادر به حل مشکل بیکاری در منطقه است.

وی افزود: تالاب هامون از بین رفته است و مدیران استانی در ارائه برنامه ای درست و عملی ضعیف عمل کردند و هنوز از ارائه یک سند جامع استانی و تدوین شده بی بهره هستیم.

نورا گفت: مسئولان و برنامه ریزان کشوری باید توجه ویژه ای طبق دستور مقام معظم رهبری به این استان داشته باشند.

وی تصریح کرد: تغییر چهره استان یک شعار نیست چنان چه برنامه هایی که برای بندر چابهار دیده شد از سوی مسئولان کشوری عملی شود می توانیم بیکاری را رفع کنیم و برای گرفتن حقابه نیاز کمک افغانستان نخواهیم داشت بلکه آن ها را به خود نیازمند خواهیم کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: