• سه شنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-4314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان کرد:

جذب 200 نفر از ساکنان روستایی سیستان و بلوچستان به عنوان بهورز

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم تکریم منزلت بهورزان با اشاره به اینکه بهورزان افتخار آفرینان نظام سلامت هستند،خاطرنشان کرد: نقش بهورز تضمین کننده ارتقای سلامت مردمانی است که دسترسی آنان به خدمات سلامت کمتر است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، طباطبایی با اشاره به این مطلب که نقش همه دست اندرکاران عرصه سلامت ونظام سلامت در ارتقای شاخصهای سلامت نقش 20 درصدی است،  از همه بهورزان استان خواست با فن آوری مناسب وجامعیت خدمات ، علاوه بر ارائه خدمات سلامت به مردم در راستای اجتماعی کردن سلامت تلاش کنند تا شاهد مشارکت مردم در برنامه های سلامت باشیم زیرا هرکجا حضور مردم را در برنامه ها داشته ایم نتایج موفقیت آمیزی را کسب کرده ایم .

دکتر طباطبایی ادامه داد: در ابتدای انقلاب به ازای هر 100 هزار تولد زنده 140مورد مرگ مادر باردار اتفاق می افتاد که این میزان در حال حاضر به 18 مورد در هر 100 هزار تولد زنده کاهش یافته است .

وی تاکید کرد: در مناطق روستائی و عشایری شاهد کاهش چشمگیر این مرگ ومیر هستیم که این موفقیت بزرگ و افتخار ارزشمند مرهون حضور بهورزان پرتلاش در خط اول ارائه خدمات نظام سلامت است .

معاون بهداشتی دانشگاه تصریح کرد: در حال حاضر 433 نفر از همکاران بهورز در مناطق روستائی و عشایری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به ارائه خدمات اشتغال دارند و 90 نفر از دانش آموزان بهورزی نیز دوره آموزشی خود را طی می کنند تا بعد از دانش آموختگی به خانه های بهداشت روستای خود اعزام شوند .

وی با اشاره به اینکه طرح تحول سلامت نقطه عطف ارائه خدمات سلامت بود، یاد آور شد با اجرای طرح تحول نظام سلامت خدمات قابل ارائه به مردم توسعه یافته است و برای پاسخگوئی به نیازهای فعلی نیازمند جذب حداقل 200 نفر دیگر از ساکنان مناطق روستائی به عنوان بهورز هستیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: