• سه شنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-6284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اختصاص 10 میلیارد تومان به احیای قنات‌های سیستان و بلوچستان

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: 100 میلیارد تومان به بخش آب و خاک سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمد حسین یادگارزایی افزود: این رقم شامل، ۵۵میلیارد تومان اعتبار ملی و ۴۵ میلیارد تومان اعتبار استانی است .

وی همچنین گفت: سال گذشته نیز 5 هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان با اعتبارات تخصیص یافته به سامانه آبیاری نوین مجهز شد.

یادگارزایی اظهار کرد: امسال نیز پیش‌بینی می‌شود با تخصیص اعتبارات ذکر شده 10 هزار هکتار دیگر نیز به مجموع 33 هزار هکتار کنونی افزوده شود.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط خشکسالی حاکم بر سیستان و بلوچستان از مجموع اعتبارات ملی بیشترین آنها با 44میلیارد تومان به مجهز شدن زمین های کشاورزی به سامانه‌های آبیاری نوین و 5 میلیارد و 500 میلیون تومان آن به احیا و مرمت قنوات استان اختصاص می‌یابد .

مدیر آب، خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه هم اینک یک هزار و 925 رشته قنات با 2 هزار و 327 کیلومتر طول در این استان وجود دارد، ادامه داد: 10 میلیارد تومان از اعتبارات استانی امسال این بخش با توجه به ضرورت احیاء و مرمت قنوات و بقیه به سایر اقدامات این حوزه نظیر ساخت جاده دسترسی به مزارع، پوشش انهار، حفر چاهک و غیره تخصیص می‌یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: