• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-6584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار بیان کرد؛

پرداخت تسهیلات اشتغال در سیستان و بلوچستان با کمترین انحراف

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار با مدیرکل طرح های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد گفت: براساس بررسی و رصد سیستم بانکی و دستگاه های مختلف، کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در مباحث اشتغال کمترین انحراف را داشته است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا نورا معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سیستان و بلوچستان در این دیدار گفت: شمال و جنوب استان سیستان و بلوچستان پتانسیل و ظرفیت خوبی برای اجرای طرح های اشتغال‌زا دارد و در این زمینه نهاد مردمی کمیته امداد امام (ره) نسبت به سایر دستگاه های متولی اشتغال توجه و عنایت خوبی به مباحث ایجاد اشتغال و فرصت های شغلی به ویژه در حوزه مددجویی داشته است .

وی افزود: هرساله شاهد برگزاری جشنوارها و خودکفایی تعداد زیادی از خانواده های مددجو این استان هستیم که نشان دهنده عزم و ارده قوی کمیته امداد امام (ره) بوده که در استان ها تسری پیدا کرده است .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: در حال حاضرمهم ترین بحران سیستان و بلوچستان بیکاری به غیر از  بی‌آبی و خشکسالی است که می‌بایست به صورت ویژه به مسائل اشتعال این استان پرداخته شود .

نورا یادآور شد: در این رابطه کمیته امداد امام (ره) بسیار خوب پیگیری و باعث خودکفایی مددجویان و کمک به  تولیدات استانی در زمینه طیور، صید و صیادی، شیلات شده است به طوری که براساس رصد سیستم بانکی و دستگاه های مختلف این نهاد در مباحث اشتغال کمترین انحراف را داشته است .

وی اعلام کرد: خوشبختانه منابع تخصیص داده شده به این نهاد در مباحث اشتعال هزینه و باعث کمک چشمگیری به خانواده هایی که در حال کوچ بوده اند شده است .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سیستان و بلوچستان  گفت: اکنون شرایط بسیار سختی در استان سیستان و بلوچستان در حال سپری است به گونه ای که در شمال این استان زندگی کردن و حیات خیلی مشکل بوده و از طرف دیگر نگه داشتن این جمعیت که اغلب مرزنشین و تحت حمایت کمیته امداد امام (ره) قرار دارند، مهم است بنابراین باید تخصیص منابع بیشتر و  فرصت نگه داشت برای مناطق مرزنشین در استان و هم شغل و درآمدزایی برای جامعه مددجویی این نهاد برنامه ریزی کرد .

نورا با اشاره به اینکه کمیته امداد امام (ره) در حد توان و امکان در زمینه اشتغال زایی به نوعی فعال و بسیار کمک کرده است، افزود: این نهاد توانسته است ارتباط بسیار نزدیکی با متقاضیان برقرار و طرح های آنها را رصد کند چنانچه سایر دستگاه ها تسهیلات پرداخت و متقاضی را رها می کنند.

همچنین، ماندانا زنگنه، مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه گفت: بعضا ارگان ها و دستگاه های اجرایی مختلف در زمینه جامعه هدف کمیته امداد امام (ره) اقداماتی را انجام می دهند که در استانداری سیستان و بلوچستان ایجاد همگرایی و هم جهتی در راستای این اقدامات در دست اقدام بوده که تاپذیری آن را در جامعه ارتقاء دهیم .

وی افزود: دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری سیستان و بلوچستان طرح های کوچک و معیشتی مشابه طرح های این نهاد داشته و در این زمینه جلسات متعدد با کمیته امداد امام (ره) استان برگزار تا بتوانیم اقدامات را هماهنگ کنیم .

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین برنامه ریزی خوبی برای کارگروه اشتغال استان سیستان و بلوچستان انجام شده اما نیاز این استان و محرومیت فراتر از این امر است .

زنگنه اعلام کرد: باید برنامه ریزی ویژه در زمینه اجرای طرح های اشتغال زایی پایدار صورت گیرد به طوری که در جامعه هدف کمیته امداد فارغ التحصیلانی وجود دارند که بتوانند تکمیل کننده این کار باشند

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری سیستان و بلوچستان گفت: پیشنهاد می شود کمیته امداد در شرکت های سهامی که شامل هیات مدیره و مدیرعامل باشند مشارکت کند چراکه اجرای طرح پایداری که معیشت پایدار را داشته باشد تاثیرپذیری بیشتری دارد .

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح هایی از قبیل شیلات و انرژی های تجدید پذیر باعث می شود معیشت پایدار و بلند مدتی برای خانواده ها داشته باشد، افزود: با توجه به کمک های کمیته امداد امام (ره) به مددجویان چنانچه افراد مستمری بگیر سهام دار باشند می توان با تزریق سرمایه به درآمد ثابت و پایدار دست یابند .

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری سیستان و بلوچستان گفت: اگر مجتمع اقتصادی این نهاد سرمایه گذاری انجام دهند که سبب اشتغال و  افرادی که می خواهند سهام دار شوند از جامعه هدف این نهاد انتخاب شوند تاثیرات بسیاری خواهد داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: