• پنجشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-4614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رفع تصرف از هزار و 73 هکتار از اراضي ملي در سیستان و بلوچستان

رييس کل دادگستري سیستان و بلوچستان در جلسه شوراي حفاظت از اراضي ملي استان از رفع تصرف از هزار و 73 هکتار از اراضي ملي در سه ماهه دوم امسال در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، ابراهیم حمیدی افزود: سامان دهی روستای کمب چابهار یکی از موضوع های این نشست بود که با پیگیری های سال های گذشته این شورا نتیجه های خوبی توسط راه و شهرسازی جنوب استان گزارش شد، اراضی این روستا به مرحله صدور سند رسیده است، افرادی که متقاضی بودند و شرایط لازم را داشتند توانستند متراژ مد نظر خود را به مرحله صدور سند برسانند، تعدادی از سندها صادر شده است.

وی بیان کرد: حدود 70 درصد معابر این روستا که در تصرف افراد بود با همکاری مردم و بدون استفاده از ظرفیت دستگاه های قضایی و انتظامی با پیگیری شورای اسلامی روستا بازگشایی شد، خدمات در این روستا ارائه می شود، اداره آب و برق هم خدمات لازم را ارائه می دهند، رفع تصرف 30 درصد معابر هنوز انجام نشده است که با جا به جایی متصرفان بازگشایی خواهد شد.

وی ادامه داد: چاه های غیر مجاز کشاورزی موضوع دیگری بود که در این جلسه پیگیری شد، این موضوع یکی از دغدغه های بزرگ شورای حفاظت از اراضی ملی و همچنین منابع آب استان است، در این جلسه تاکید شد چاه هایی که دارای فرم پنج است رفع تصرف شود، مردم هم اگر چاه هایی در سال های گذشته حفر کرده اند و مشکل آن قابل رفع نیست داوطلبانه آن را پر کنند، اراضی نیز که در حاشیه این چاه ها تصرف شده است رفع تصرف کنند.

وی اظهار کرد: در صورت همکاری نداشتن مردم دستگاه های مربوطه برای پر کردن این چاه ها ورود می کنند که ممکن است متضرر شوند، برای کشت و کاری که انجام شود نیز سوخت به آن ها تعلق نمی گیرد .

به گفته وی، برای چاه هایی که دارای فرم یک است و سابقه تصرف آن به ده ها سال قبل برمی گردد در صدد هستیم مشکل اداری پیش روی آن را حل و فصل کنیم تا مردم بتوانند از آن استفاده کنند، تا زمانی که مشکل رفع می شود انتظار می رود مردم در حاشیه این چاه ها کمتر به کشت و کار بپردازند، چرا که سوخت به آن ها تعلق نمی گیرد و با مشکل مواجه می شوند. امیدهایی وجود دارد برای سال های آینده مشکل چاه های فرم یک رفع شود، به تبع آن مشکل سوخت و کشت و کار آن نیز رفع خواهد شد.

حمیدی تصریح کرد: 52 حلقه چاه در تابستان امسال مسلوب المنغعه و دستگاه های حفاری جمع آوری شده است، دستگاه های حفاری که بدون مجوز در استان اقدام به حفر چاه می کند جمع و به نفع دولت ضبط می شود، در این باره هیچ چشم پوشی نخواهیم داشت.

وی با اشاره به اقدام های انجام شده برای رفع تصرف اضافه کرد: در حوزه منابع طبیعی طی سه ماه دوم امسال هزار و 73 هکتار اراضی به ارزش 56 میلیارد تومان رفع تصرف شد و به بیت المال بازگشت، در حوزه راه و شهرسازی هم 970 هکتار از ابتدای امسال رفع تصرف شد و همچنان برخورد با متصرفان اراضی دولتی ادامه دارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: