• شنبه ۲۴ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-1586-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ساخت بیش از 1800 کلاس درس با مشارکت خیران در سیستان و بلوچستان

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: چهار هزار و 666 کلاس درس از سال 90 تا 96 تحویل آموزش و پرورش استان شده که هزار و ۸۲۶ کلاس درس آن با مشارکت خیران ساخته شده است .

علیرضا راشکی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: همچنین هزار و ۸۴۰ کلاس درس در سیستان و بلوچستان در دست ساخت است .

وی با اشاره به اقدامات سال گذشته اداره کل نوسازی مدارس سیستان و بلوچستان گفت: ۲۶۶ مدرسه با ۸۰۹ کلاس درس سال گذشته تحویل آموزش و پرورش استان شد .

وی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان جزو استان های برتر کشور در تحویل کلاس های درس محسوب می شود .

راشکی سند توسعه فضاهای آموزشی سیستان و بلوچستان را گامی ارزنده در شناسایی تمامی مشکلات و مشخص شدن اعتبارات مورد نیاز آنها ذکر کرد و گفت: این سند برای نخستین بار در کشور در این استان تهیه و به عنوان الگو مورد استفاده مسئولان کشوری است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان گفت: در وضعیت مدارس تخریبی موجود میانگین استان 33 درصد بود، در حالی که میانگین کشوری 28 درصد است و امروز استان به میانگین کشوری رسیده است

وی با اشاره به اینکه بیشترین ردیف اعتباری در کشور برای مدرسه سازی به این استان اختصاص داده شده است، افزود: ما باید مسیر را برای خیرین بومی جهت ساخت مدارس هموار کنیم .

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان با اشاره به رویکرد مشارکت خیران مدرسه ساز و اداره کل نوسازی مدارس سیستان و بلوچستان برای ساخت مدارس افزود: هر خیری که برای ساخت مدرسه قدم بردارد اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان با وی مشارکت می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: