• شنبه ۲۴ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-1686-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان:

مدارس باید به سمت کار آفرینی سوق داده شود

مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: از آنجایی که مهارت آموزی به عنوان یکی از مظاهر اصلی زندگی مورد غفلت قرار گرفته ضروری است کارکرد مدارس باید به سمت کار آفرینی سوق داده شود .

علیرضا نخعی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: با حمایت های صورت گرفته هر ساله شاهد رشد 1.5 تا 2 درصد سواد آموزی در سیستان و بلوچستان هستیم به طوری که با وجود همه مشکلات اقتصادی در این استان حدود 180 هزار بیسواد زیر 50 سال در سرکلاس درس نشستند .

وی تاکید کرد: اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان به مساله سواد آموزی به عنوان یک تکلیف اعتقادی و حثیتی می نگرد و در این مسیر تمام تلاش خود را بکار بسته است.

نخعی افزود: هشت مرکز آموزش فنی و حرفه ای با همه امکانات در توافق نامه ای با سازمان برنامه و بودجه در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفت که با استفاده از نیروهای خرید خدمت از این ظرفیت برای گسترش آموزش های مهارتی در استان بهره خواهیم گرفت.

مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در ادامه با اشاره به سرویس دهی مدارس نیز گفت: با توجه به سرویس دهی 37 هزار دانش آموز روستایی و عشایری استان ضروری است با همکاری مسئولان شهرستانی وسایل نقلیه مناسب در اختیار دانش آموزان قرار گیرد .

وی گفت: کمیته تامین امنیت ایاب و ذهاب دانش آموزان در سیستان و بلوچستان تشکیل و دستاوردهای خوبی را به همراه داشته است.

مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در ادامه با بیان اینکه وضعیت نقل و انتقال فرهنگیان در استان متعادل است گفت: سال 93 تعداد افراد متقاضی نقل و انتقال هشت هزار نفر بود که امسال به نصف یعنی حدود چهار هزار نفر کاهش یافته است .

وی افزود: تراز نقل و انتقالات در آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان امسال مثبت بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: