• جمعه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-1787-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

همایش شیرخوارگان حسینی در 30 نقطه سیستان و بلوچستان برگزار شد

امروز همزمان با اولین جمعه از ماه محرم همایش شیرخوارگان حسینی در ۳۰ نقطه سیستان و بلوچستان برگزار شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، این همایش در زاهدان با شکوه خاصی و با حضور پر شور مردم در حسینیه سیستانی ها برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در این مراسم گفت: حمله به کودکان، زنان و افراد سالخورده در هیچ دین، مذهب، مرام و مکتبی وجود ندارد اما یزیدیان به یکباره این جنایت ها را در حق اردوگاه امام حسین(ع) انجام دادند.

آیت الله عباسعلی سلیمانی افزود: امام حسین(ع) در واقعه کربلا به ما درس شجاعت، ایثار، پایمردی، استقامت در برابر ظالمان، و دلاورمردی را داد .

وی بیان کرد: شهادت حضرت علی اصغر(ع) طفل شیرخواره اباعبدالله حسین(ع) نماد مظلومیت جبهه این امام همام در واقعه کربلاست.

وی گفت: عمر بن سعد ملعون با وعده عبیدالله بن زیاد برای حکمرانی «ری» امام حسین(ع) را به معامله گذاشت، چه معامله ناجوانمردانه و نابخرانه ای انجام داد .

نماینده ولی فقیه در استان خاطرنشان کرد: مردمی که اعای اسلام داشتند و سالها تحت حکومت امام علی(ع) بودند برای پست و مقام، امام حسین(ع) را که تجلی اسلام محمدی(ص) بود را با یزید که جلوه تمام عیار اسلام اموری است را معامله کردند .

آیت الله سلیمانی اظهار کرد: وقتی امام حسین(ع) بیعت با یزید را رد کرد برای اینکه مقاومت اباعبدالله را بشکنند اقامت اجباری در بیابان را طراحی و اجرا کردند .

وی افزود: لشکریان یزید برای اینکه بتوانند مقاومت امام حسین(ع) را در هم بشکنند محاصره، تحریم آب، حمله همه جانبه و کشتار زنان و کودکان را طراحی کردند .

آیت الله سلیمانی افزود: یزیدیان برای اینکه اردوگاه امام حسین(ع) را خالی کنند با امان نامه و وعده وعیدهای فراوان به سراغ عشیره، یاران و حتی سراغ حضرت ابوالفضل (ع) آمدند که آن جواب دندان شکن را از حضرت عباس(ع) دریافت کردند .

امام جمعه زاهدان بیان کرد: در عرب رسم بود که رزمندگان به دور از اردوگاه با یکدیگر مبارزه می کردند اما یزیدیان به یکباره به خیمه های امام حسین(ع) حمله و این ننگ را در تاریخ بشریت برای خودشان به ثبت رساندند .

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: تمام مسلمانان جهان باید به منظور حفظ اسلام از عاشورا درس گرفته و آن را الگوی زندگی خود قرار دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: