• جمعه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-4714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه زاهدان:

باید از فرصت محرم و صفر برای حفظ ارزش‌های اسلام ناب محمدی بهره گیریم

نماینده ولی فقبه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: باید از فرصت محرم و صفر برای حفظ و حراست از ارزش‌های اسلامی و پایداری اسلام ناب محمدی بهره بگیریم.

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه زاهدان افزود: حضرت اباعبد الله الحسین (ع) برای احیای نماز، امر به معروف و نهی از منکر و ایستادگی در برابر ظلم  ظالم قیام کرد و باید همه شیعیان و آزادگان جهان از این فرهنگ حفاظت و حراست کنند.

خطیب نماز جمعه زاهدان در ادامه گفت: ارزش ها و آرمان های والای نهضت حسینی(ع) باید بیش از پیش برای جوانان و نوجوانان ایران اسلامی تشریح شود.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر، پیام نهضت عاشورا و قیام امام حسین(ع) است و باید در آیین های عزاداری بیشتر برای احیا و ترویج این فریضه معنوی کوشید.

وی افزود: متاسفانه دشمن همیشه برای پوشش و ارایش و گویش جوانان ما نقشه های بسیار کشیده اند و پیام های بسیاری دارند و کارهای ضد ارزشی می‌کنند، امروزه تعدادی از جوانان ما برای امام حسین (ع) عزاداری می‌کنند  اما متاسفانه نوع پوشش درستی ندارند که بر می گردد به همان نقشه های شوم دشمن .

سلیمانی بیان کرد: عزاداری آقا ابا عبدالله برعهده جوانان ما است اما تعدادی از جوانان ما با الگو گرفتن از دشمن با پوشش و آرایش نادرست به عزاداری میپردازند .

امام جمعه افزود: کسی که امر به معروف و نهی از منکر کند خلیفه خداست مگر نه اینکه تمام پیامبران و معصومین به این فریضه بسیار تاکید داشتند، پیشوای ما ابا عبدالله است پس ما باید راه این پیشوایان را برای بزرگی و زنده نگه داشتن دین اسلام ادامه دهیم .

وی تاکید کرد: همه میدانند که امام حسین (ع) نماز را بر جنگ ترجیح دادند و زیر باران نیزه اول نمازشان را خواندند .

سلیمانی افزود: انقلاب اسلامی ما نشات گرفته از امر به معروف و نهی از منکر است امیدواریم تمام مردم نسبت به این فریضه مهم که یکی از ستون‌های انقلاب است به خوبی عمل کرده و در این زمینه تبلیغ بیشتری انجام دهند .

خطیب نماز جمعه زاهدان گفت: امروزه بالاترین امر به معروف و نهی از منکر استقلال، آزادی جمهوری اسلامی و مقابله با دشمن است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: