• شنبه ۲۴ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-1887-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اعلام آمادگی طوایف سیستان و بلوچستان برای تامین امنیت و استقبال از زائران پاکستانی

سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر ضمن تاکید بر ارائه خدمات مطلوب به زائرین پاکستانی ، از اعلام آمادگی طوایف استان برای تامین امنیت و استقبال از از زائرین پاکستانی خبر داد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمدهادی مرعشی بر آمادگی و هم افزایی دستگاههای اجرایی و ایجاد بستر مناسب و ارائه خدمات مطلوب به مهمانان کشور همسایه تاکید کرد .

وی افزود: سال گذشته براثر عدم همکاری نیروهای داخلی پاکستانی با زائرین مشکلاتی برای آنها به وجود آمد و موجب تجمع این زائرین در مرز گردید و این موضوع باعث ورود حجم انبوه دوستداران ائمه اطهار از مرز میرجاوه شد به طوریکه با ورود روزانه بیش از شش هزار نفر ، تیم مستقر در میل 72 مسئولیت سنگینی برای ارائه خدمات به این حجم از جمعیت را برعهده داشتند .

سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری گفت: امسال با استفاده از تجربیات سال گذشته به گونه برنامه ریزی شده است تا خدمات مطلوب تری به این زائران ارائه شود .

وی افزود: در همین راستا تلاش داریم با توجه به طولانی بودن مسیر کویته تا تفتان پاکستان و عدم وجود مراکز خدمات رسان در این مسیر، موکبی برای ارائه خدمات به این زوار در حدفاصل بین کویته و تفتان مستقر شود .

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: مردم ایران و بخصوص مردم سیستان و بلوچستان به مهمان نوازی مشهورند و این خصوصیت ارزشمند در استقبال از زائران و میزبانی از آنها جلوه گر خواهد شد .

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با همگرایی و هم افزایی همه دست اندرکاران ستاد اربعین و مهمان نوازی مردم، از فرصت به وجود آمده برای شناساندن استان سیستان و بلوچستان به این سفیران فرهنگی بهره ببریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: