• شنبه ۳۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-2587-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بیان کرد؛

افزایش واحدهای بوم گردی سیستان و بلوچستان به 200 واحد تا پایان امسال

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: هم اینک موافقت اولیه برای راه اندازی 80 اقامتگاه بومگردی در این استان صادر شده است که با راه اندازی این واحدهای بومگردی تعداد این اقامتگاهها از 15 مورد کنونی به 200 اقامتگاه افزایش می یابد .

علیرضا جلالزایی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: آشنایی با آداب و رسوم هر منطقه، حفظ و گسترش مشاغل در روستاها، ایجاد کسب و کار جدید و فرصت های نو برای جوان ترها و پایداری محیط زیست را از جمله مهمترین مزایای راه اندازی واحدهای بوم گردی است

مدیرکل میراث فرهنگی استان در ادامه اظهار کرد:

وی تاکید کرد: اگر بخواهیم از شرایط اقتصادی موجود خارج شویم باید همه دستگاه های اجرایی با هم افزایی و با جدیت قدم در توسعه گردشگری بردارند.

جلالزایی ادامه داد: برنامه ریزی شد برای هر شهرستان یک محصول شناسایی و معرفی و سپس منطقه با برند آن محصول معرفی شود، گردشگری مذهبی هم یکی دیگر از راه های جذب گردشگر است و با توجه به این نقش مصوب شد تا هر سال مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ایام محرم و صفر، رئیس ستاد زائران اربعین باشد.

وی افزود: استان در حوزه صنایع دستی تنوع بسیاری دارد و آثار تولید شده هنرمندان این منطقه از ارزش زیادی برخوردار است و این سبب شده عده ای سودجو در لباس خیر وارد استان شوند و با قیمت هایی میان 400 تا 800 هزار تومان، تولیدات هنرمندان استان را خریداری کنند و همین محصولات را با قیمت های 15 تا 20 میلیون تومان در بازارهای تهران به فروش رسانند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان گفت: با توجه به این کلاهبرداری ها اقداماتی برنامه ریزی شد و برای اولین بار در سایت فروش سفال کلپورگان، برای بانک هایی که در خارج کشور شعبه دارد درگاه های الکترونیکی پرداخت پول ایجاد شد و محصول تولیدی هنرمندان به طور مستقیم توسط این سایت با نظارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به فروش رسید.

وی بیان کرد: پیش از این برخی از محصولات تولید شده هنرمندان صنایع دستی استان از جمله سفال کلپورگان به صورت چمدانی از کشور خارج می شد، به گونه ای که افرادی به واسطه دوستان و آشنایان سفارش کالا می دادند و فرد آشنا محصول تولید شده را همراه خود به خارج از کشور حمل می کرد اما با تدابیر انجام شده از این پس خارج کردن این محصولات از گمرک میسر می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: