• شنبه ۳۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-2687-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرمانده لشکر88 زرهی زاهدان:

باید بکوشیم شرمنده شهدا نشویم

فرمانده لشکر 88 زرهی زاهدان گفت: باید بکوشیم شرمنده شهدا نشویم چراکه افتخارات امروز ایران را مدیون جانفشانی های رزمندگان اسلام هستیم.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، امیر سرتیپ دوم خدامراد سرگزی در مراسم رژه هفته دفاع مقدس در زاهدان، ضمن گرامیداشت این هفته بیان کرد: امروز ایران اسلامی به یکی از کشورهای قدرتمند منطقه تبدیل شده و همین قدرتمندی ایران سبب شده است که کشورهای دیگر از وجود و حضور ایران هراس و بیم داشته باشند.

وی اظهار کرد: در دوران هشت سال جنگ تحمیلی تجربه کردیم که مظلومیت، آزادی و شجاعت رزمندگان ایران اسلامی نشات گرفته از فرهنگ عاشورایی است .

سرگزی تصریح کرد: سرزمین ایران اسلامی در 31 شهریور مورد تهاجم همه جانبه رژیم بعث عراق قرار گرفت بنابراین این روز فراموش نشدنی است .

فرمانده لشکر 88 زرهی زاهدان گفت: زرمندگان دوران دفاع مقدس همچون سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع) که در مقابل یزیدیان ایستادگی کرد در برابر دنیای استکبار مقاومت و ایستادگی کردند .

سرگزی ادامه داد: هفته دفاع مقدس یک فرصتی است برای تجلیل از ایثارگری ها رزمندگان ، شهدا و آحاد اقشار مختلف ایران اسلامی که در دفاع مقدس حضور داشتند.

وی تاکید کرد: الهام گیری جهان اسلام از دفاع مقدس ایران زمینه پیروزی مسلمانان را فراهم می کند.

فرمانده لشکر 88 زرهی زاهدان در ادامه بیان کرد: بیش از 43 کشور دنیا به طور مستقیم و غیر مستقیم از صدام در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی علیه ایران اسلامی حمایت کردند .

وی تاکید کرد: ملت ایران اسلامی در اوج تحریم ها و کمبودها در مقابل زیاده خواهی دنیای استکبار ایستادگی کرد .

امیر سرتیپ دوم سرگزی گفت: ملت قهرمان ایران در دوران دفاع مقدس از نیروهای مسلح خود پشتیبانی کردند به طوری که 70 درصد هزینه های جنگ از سوی مردم تامین می شد .

وی بیان کرد: با وجود اینکه دشمن تمام زیرساخت ها و شهرهای ما را بمباران کرده بود مردم فهیم و نجیب ایران اسلامی اعتراضی نکردند و با تمام توان در مقابل دنیای استکبار ایستادگی کردند.

فرمانده لشکر 88 زرهی زاهدان خاطرنشان کرد: ملت سر افراز ایران با سرمشق گرفتن از قیام عاشورا و پیروی از رهبر کبیر انقلاب و حضور در صحنه های مختلف ایثار و فداکاری حماسه جاودان از خود به یادگار گذاشتند که امروز انقلاب اسلامی ایران و دفاع مقدس به عنوان یک الگو در سرمشق جهان اسلام برای نابودی ظلم، ستم و زیاده خواهی قرار گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: