• یکشنبه ۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در خواست امام جمعه اهل سنت خاش برای دو بانده کردن جاده خاش به زاهدان

امام جمعه مسجد جامع الخلیل اهل سنت شهرستان خاش گفت: در جهت تسهیل در عبور و مرور و کاهش دغدغه های مردم باید پروژه دوبانده کردن جاده و محور ترانزیتی خاش به زاهدان اولویت مهم دولت باشد .

مولوی محمدعثمان قلندرزهی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه سیستان و بلوچستان افزود: در ساعات مختلف شبانه روز دهها انسان در جاده مرگ خاش به زاهدان که شاهراه محور توسعه شرق ایران بوده از بین می روند و خسارتهای فراوان جانی و مالی به مردم خاش، مردم سیستان و بلوچستان و سایر هم وطنان ایرانی وارد می شود .

وی اظهار داشت: تمام حجم و بار ترافیکی محور های ارتباطی و مواصلاتی سیستان و بلوچستان روی همین محور است و هر لحظه گزارش داریم که خانواده ها به لحاظ وقوع سوانح جاده ای داغدار می شوند .

وی ادامه داد: مصوب کردن، تامین اعتبار، کلنگ زنی و شروع عملیات ساخت باند دوم محور خاش به زاهدان از درخواست های مهم مردم بوده که امیدواریم با تلاشها و پیگیری های استاندار سیستان و بلوچستان، مجمع نمایندگان استان، فرمانداران و مسئولان محلی و استانی پیگیری و دنبال شود .

مولوی قلندرزهی بیان کرد: هم اینک از مسیرهای مختلف از جمله چابهار، سرباز، راسک، نوبندیان، نیکشهر، دلگان، بزمان، جلگه، ایرانشهر، سراوان، سیب و سوران، مهرستان و غیره مردم برای درمان بیماران و انجام کارهای تجاری و دید و بازدید و غیره به خاش سفر می کنند و مقصد اصلی آنها نیز زاهدان است، لذا این محور بسیار پرتردد و شلوغ بوده و حتی در مواقع سفر هم وطنان ایرانی به شهرهای سیستان و بلوچستان جوابگوی حضور همزمان چندین هزار خودروی عبوری را ندارد .

امام جمعه مسجد جامع الخلیل اهل سنت خاش افزود: محورهای خاش به سمت ایرانشهر و سراوان و گوهرکوه به بزمان و خاش به مرز روتک و غیره نیز باید دوبانده و یا با کیفیت بهتری ایجاد شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: