• یکشنبه ۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-187-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در قالب تفاهم نامه همکاری انجام می شود

حمایت میراث فرهنگی از روستائیان و عشایر صنعتگر صنایع دستی سیستان و بلوچستان

در راستای اجرای اصل بیست و نهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و تحقق اهداف دولت در خصوص گسترش پوشش نظام تامین اجتماعی در حمایت از جامعه صنعتگران شاغل در رشته های صنایع دستی و هنرهای سنتی دارای مجوز و به منظور برخورداری از مزایا و تعهدات بلندمدت بیمه های اجتماعی در زمینه ی بازنشستگی، پیری، از کارافتادگی کلی و فوت، تفاهم نامه همکاری بین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان منعقد شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان در این رابطه گفت: در راستای این تفاهم نامه، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، افراد واجد شرایط و متقاضی عضویت را شناسایی و به کارگزاری های صندوق در حدود قوانین و مقررات معرفی میکند .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: از اقدامات دیگری که اداره کل میراث فرهنگی در راستای این تفاهم نامه بر عهده دارد صدور معرفی نامه برای صنعتگران شاغل در حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی دارای مجوز تولیدی صنایع دستی و کارت شناسایی صنعتگری صنایع دستی فعال از اداره کل در سراسر استان است .

این مسئول ادامه داد: فراهم کردن شرایط لازم جهت عضویت تمامی صنعتگران دارای مجوز از اقدامات مشترک دو دستگاه در راستای این تفاهم نامه میباشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: