• دوشنبه ۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-287-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی استان بیان کرد؛

توسعه گردشگری در سیستان و بلوچستان منوط به توسعه راه‌ها

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: امروز یکی از مهمترین صنایعی که می تواند اقتصاد کشور را نجات دهد صنعت گردشگری است و یکی از مهمترین راه های توسعه گردشگری استان توسعه راه های دسترسی است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی افزود: هزینه برای گردشگری در سیستان و بلوچستان، سرمایه سازی برای استان است

وی بیان کرد: توجه به دو موضوع میتواند سیستان و بلوچستان را در بحث گردشگری متحول کند که نخست توسعه دسترسی سریع و ارزان به استان است و دیگری موضوع تبلیغات و بازاریابی در حد ملی و بین المللی است .

وی گفت: اگر راه های دسترسی جاده ای استان با هرمزگان، کرمان و خراسان جنوبی دو بانده شود و مسیر ریلی نیز تقویت گردد انگیزه سفر به سیستان و بلوچستان در عین ناشناخته بودن، بدلیل تنوع در مقصد افزایش خواهد یافت .

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: در سند چشم انداز توسعه گردشگری ایران ۱۴۰۴ جذب 20 میلیون گردشگر پیش بینی شده است که اگر تمرکز بر توسعه سواحل مکران و تقویت گردشگری دریایی انجام شود با توجه به موقعیت خاص منطقه این امکان از کشورهای حاشیه اقیانوس هند میسر خواهد بود .

میرحسینی بیان کرد: با تمرکز بر مناطق گردشگری براساس محصول گردشگری هر شهرستان میتوان این مناطق را معرفی کرد و به رشد گردشگری استان کمک کرد به طور مثال با تمرکزی که بر منطقه درک و کوههای مریخی  در جنوب استان گذاشته شد و با هدایت جوامع محلی و تشکل ها و کمک رسانه ها، امروز سفر به درک در بسته سفرهای لوکس خانواده های ایرانی قرار گرفته است .

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: هزینه بالای سفرهای هوایی به سیستان و بلوچستان، کندی حرکت قطار، نبود دسترسی سریع و ارزان جاده ای و تبلیغات منفی رایگان از جمله دلایل عدم انگیزه برای سفر به سیستان و بلوچستان است که همه دستگاه ها باید در جهت رفع این مشکلات تلاش کنند .

وی عدم توازن در پوشش اخبار مثبت و منفی استان را نیز در ایجاد تصویر ذهنی منفی نسبت به استان تاثیرگذار دانست و ادامه داد: نقش رسانه ها بسیار مهم است چرا که رسانه های استان میتوانند به زیبایی برای استان سرمایه ساز باشند .

میرحسینی با بیان اینکه هرچقدر که برای گردشگری هزینه کنیم سرمایه سازی برای استان هست، گفت: منابع زیادی در استان داریم که باید همه این منابع را در نگاه ایرانیان تبدیل به سرمایه کنیم تا به این استان سفر کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: