• یکشنبه ۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

40 هزار دانش آموز خاش ورود به سال جدید تحصیلی را جشن گرفتند

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خاش سیستان و بلوچستان گفت: حدود 40 هزار دانش آموز دختر و پسر ورود به سال تحصیلی جدید را در این شهرستان جشن گرفتند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، قاسم کوچکزایی بیان کرد: این تعداد دانش آموز در 268 واحد آموزشی به تحصیل علم می پردازند .

وی افزود: افزون بر 2 هزار معلم و نیروی پر توان فرهنگی کار آموزش و تعلیم و تربیت فرزندان مردم را بر عهده دارند .

مدیر آموزش و پرورش خاش تاکید کرد: توجه به مباحث کیفی و کمی در آموزش ها مورد توجه و در اولویت کاری مسئولان در آموزش و پرورش است .

حمیدالدین یوسفی فرماندار شهرستان خاش هم با گرامی داشت ایام عزاداری محرم و هفته دفاع مقدس و فصل بازگشایی مدارس و تسلیت به مناسبت شهادت جمعی از هم وطنان در حادثه تروریستی اهواز بیان کرد: شهیدان از صدر اسلام تا حادثه کربلا و عصر کنونی برای عزت و عظمت و سربلندی اسلام تلاش کرده اند و رمز جاودانگی اسلام هم در همین رشادتها و ایثارگری ها و نثار جان برای احیای اسلام است .

وی افزود: فرا گرفتن علم و تلاش برای کسب مهارت ها و استفاده از ظرفیت ها و نوآوری ها باید مورد توجه دانش آموزان و معلمان و مسئولان در آموزش و پرورش باشد تا نسلی بالنده، پویا، فعال و دارای فن و مهارت و صاحب ایده تربیت شود و پیشرفت و توسعه در جامعه پدید آید .

وی اهمیت انجام کارهای مشورتی و شناخت آسیب و تهدیدها و رونق علمی را برای رسیدن به موفقیت افراد متذکر شد و تاکید کرد: دنیای امروز در عرصه علم و دانش، دنیای نوآوری و نگاه فرهنگی و مقابله با جهل و توسعه علمی بوده و پایه آن را پیامبر اسلام و بزرگان دینی بنا نهاده اند، لذا همگان برای توسعه علمی و فناوری ها تلاش و همت کنند و عظمت و ابهت ملت بزرگ و متعالی کشور را به دنیا نشان دهند .

فرماندار خاش ادامه داد: علم و دانایی سبب بالا رفتن جایگاه انسان شده است .

سرهنگ پاسدار حسن فضلی فرمانده سپاه خاش هم در سخنانی به ابعاد قیام عاشورای امام حسین و نیز هشت سال دوران جنگ تحمیلی اشاره و تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران بر گرفته از قیام عاشورای حسینی است و شهیدان و رزمندگان اسلام با تاسی از شهیدان کربلا راه استکبارستیزی را در پیش گرفتند و پیروزمندانه در چهار دهه مسیر عزت و عظمت را طی کردند و همچنان ایران مقتدرانه راه امام حسین را به پیش می برد .

وی با اشاره به اینکه عهدشکنی های آمریکا و هم پیمانان شان از سالهای شکل گیری انقلاب وجود داشته و بعد از گذشت سالها مبحث برجام را قبول نمی کنند که معاهده ای بین المللی است اظهار داشت: چراغ راه و روشنایی قیام عاشورا مبارزه با ظلم و ستم مستکبران و مستبدان است لذا مردم ایران به ظالمان اجازه نمی دهند که حق شان را ضایع کنند .

مراسم محوری نواختن زنگ بازگشایی مدارس به همت دبیرستان نمونه رضوان و با حضور امام جمعه، فرماندار، فرماندهان سپاه و انتظامی، مدیر آموزش و پرورش و شماری از مدیران دستگاههای اجرایی در مدرسه خضراء برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: