• چهارشنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شهرک صنعتی میرجاوه، مواجه با چالش آب، برق و گاز

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان سیستان و بلوچستان گفت: برای شهرک صنعتی میرجاوه با توجه به 932 متر مربع وسعت، امتیاز 16 مگابایت برق گرفته شد اما پس از مدتی توسط شرکت برق انشعابات دیگری از این خط به مناطق دیگر واگذار شد که میزان برق ورودی به شهرک را کاهش داد، این برای واحد های تولیدی مشکل ساز شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان سارانی افزود: از سوی دیگر واحدهای جدیدی که متقاضی ورود به شهرک هستند هم مشکل آب دارند و شرکت آب و فاضلاب شهری اعلام کرده است توان تامین آب مورد نیاز آن ها را ندارد، در حالی که طی سه ماه تابستان میزان آب ورودی به شهرک هم کاهش می یابد و به ناچار از ذخایر آب شور برای تامین آب واحدهای تولیدی استفاده می شود برای گاز هم وعده هایی داده شده ولی هنوز محقق نشده است.

وی ادامه داد: مدتی است به برخی واحد ها در مناطقی خارج از شهرک ها زمین واگذار می شود در حالی که همه شهرک های استان آماده واگذاری زمین به متقاضیان است و حتی در قسمت انرژی‌های نو هم می توانند، زمین در اختیار متقاضی قرار دهند، از طرفی شهرک های صنعتی به دلیل ایجاد اشتغال نقش مهمی در کاهش شغل های کاذب دارد به همین دلیل این مناطق در اولویت هستند و دستگاه های دیگر نباید به شهرک ها نگاه صنفی داشته باشند .

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان گفت: در استان 28 شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد، در این مناطق دو هزار و 231 قرار داد منعقد شد و از این میان هزار و 274 واحد صنعتی به بهره برداری رسید که برای 13 هزار و 470 نفر اشتغال پایدار به همراه داشته است .

‌سارانی ‌افزود: برای این تعداد واحد فعال بیش از 56 هزار و 666 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری انجام شده و این میزان سرمایه گذاری سبب شد بیش از 60 درصد صنایع مستقر در استان و 50 درصد اشتغال صنعتی در واحد های صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان انجام شود .

به گفته وی، از میان واحد های صنعتی فعال در استان 194 واحد در قسمت مواد غذایی و آشامیدنی، 41 واحد در حوزه نساجی، 259 واحد در حوزه مواد سلولزی، 142 واحد در قسمت مواد شیمیایی، 177 واحد در حوزه کانی غیر فلزی، 271 واحد در قسمت تولیدات فلزی، 16 واحد برق الکترونیکی و 174 واحد خدماتی فعالیت می کنند و هرکدام موفق به اشتغال زایی پایدار شده اند .

مدیرعامل شهرک های صنعتی استان در ادامه گفت: علاوه بر شهرک ها و نواحی صنعتی، مجتمع های کارگاهی هم برای ایجاد اشتغال در استان راه اندازی شد که در این مجتمع ها 281 واحد کارگاهی تکمیل شد و از این میان 272 واحد به متقاضیان واگذار شد، با وجود این فقط 239 واحد کارگاهی به بهره برداری رسید ولی همین تعداد واحد هم برای 685 نفر اشتغال پایدار به همراه داشت .

وی اظهار کرد: 75 درصد از واحدهای صنعتی و صنفی مستقر در شهرک های صنعتی استان فعال هستند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: