• سه شنبه ۳ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مرحله دوم جشن عاطفه‌ها در ۶ هزار مدرسه سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان گفت: مرحله دوم جشن عاطفه‌ها در روز چهارشنبه ۱۱ مهرماه سال‌جاری در شش هزار و ۷۰۰ مدرسه استان سیستان و بلوچستان برنامه ریزی شده است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا نخعی، در جلسه هم اندیشی مرحله دوم جشن عاطفه افزود: با توجه به ظرفیت‌های بالقوه خیر و نیکوکاری در سطح جامعه اما با وجود همه تلاش ها و انجام کارهای کوچک توفیق قابل توجهی حاصل نشده است .

وی با اشاره به برگزاری مرحله دوم جشن عاطفه ها در ۱۱ مهرماه سال جاری گفت: جشن عاطفه‌ها صرفا جمع آوری کمک های نقدی مدنظر قرار ندارد بلکه هدف اصلی اشاعه فرهنگ احسان و نیکوکاری و ترویج سنت حسنه اسلامی انفاق است .

مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: ۷۰۰ هزار دانش آموز در روز جشن عاطفه ها مشارکت فعال خواهند داشت.همچنین هیچ معلم و مدیری نباید از جشن عاطفه ها در روز ۱۱ مهرماه سال جاری و در طول سال تحصیلی غفلت کنند .

نخعی یادآور شد: لازم است گروه‌های نیکوکاری متشکل از معلمان، فرهنگیان و دانش آموزان در هر مدرسه این استان در قالب نهاد نیکوکاری تشکیل شود .

وی با بیان اینکه برگزاری جشن عاطفه ها در شش هزار و ۷۰۰ مدرسه سطح این استان برنامه‌ریزی شده است، اعلام کرد: باید در زمینه توزیع پاکت جشن عاطفه ها اطلاع رسانی لازم به صورت شفاهی با عوامل مدرسه، مربیان و دانش آموزان به منظور مطرح کردن برنامه های این نهاد برنامه ریزی شود .

مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان افزود: استفاده از ظرفیت انجمن اولیاء و مربیان در سطح مدارس شهرستان زاهدان برای ترویج کار خیر در مدارس گام ارزشمندی بوده که برکات زیادی برای جامعه به دنبال خواهد داشت .

نخعی گفت: همچنین در این رابطه شناسایی انگیزه خیران استان سیستان و بلوچستان و اینکه کمک های جمع آوری شده توسط آنها توزیع شود بسیار موثر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: