• پنجشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-1584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ضرورت جامع نگری در اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری

استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه ستاد استانی بازآفرینی پایدار شهری، اظهار کرد: در اجرای طرح بازآفرینی شهری استفاده از نظرات کارشناسی دقیق و جامع نگری همه ابعاد کار اعم از فرهنگی، اجتماعی و فنی ضرورت دارد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سید دانیال محبی در این جلسه افزود: مسئولان مربوطه تلاش کنند با تعامل و هماهنگی و با استفاده از تجارب گذشته کار را با دقت و به درستی انجام دهند .

استاندار افزود: در اجرای هر طرح لازم است به صرفه اقتصادی و میزان اثرگذاری اجتماعی آن طرح توجه شود .

سید دانیال محبی افزود: تنوع قومی، مذهبی و فرهنگی در شهر زاهدان سبب شده تا معضلات و مشکلات حاشیه نشینی به نسبت دیگر شهرهای کشور بسیار بیشتر باشد به همین دلیل در بازآفرینی شهری و ارتقای کالبدی محلات هدف باید همه ظرفیت ها و شرایط فرهنگی، اجتماعی، انسانی و عمرانی را در نظر گرفت .

وی فرمانداران و شهرداران را محور اصلی ستاد بازآفرینی دانست و گفت: مسئولان شهرستانی باید در اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری مسائل فرهنگی و اجتماعی مناطق حاشیه نشین را با دقت بررسی و با استفاده از فراخوان عمومی از نظرات عموم مردم پروژه های مورد نظر را اجرایی کنند .

استاندار با بیان اینکه انسان محور توسعه است، گفت: متاسفانه با به وجودآمدن سکونتگاه های غیررسمی و حاشیه نشین این مسئله معکوس می شود و بعضا بروز انواع آسیب‌های اجتماعی را برای جامعه در بردارد .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار نیز در این جلسه گفت: ۱۳۵ پروژه در ۵ شهر پایلوت حاشیه نشینی استان در دست اجراست که برای تکمیل و بهره برداری از این طرح ها نیاز به تخصیص اعتبار به مبلغ ۳۹۸ میلیارد تومان می باشد .

باقر کرد ادامه داد: اگرچه اضافه شدن به تعداد شهرهای هدف حاشیه‌نشینی مورد دلخواه ما نیست و اثراتی سوء به دنبال دارد اما خواستار الحاق شهرهای خاش سراوان و دلگان به شهر های هدف حاشیه نشینی هستیم .

معاون استاندار ضمن تقدیر از هم افزایی دستگاههای خدمات رسان استان در راستای فراهم کردن زیرساخت‌های اولیه زندگی در مناطق حاشیه نشین شهر زاهدان، ابراز امیدواری کرد: در بودجه سال ۹۷ استان نیز همانند سال گذشته ۳۰ درصد اعتبارات عمرانی به منظور آبادانی مناطق حاشیه تخصیص یابد .

گفتنی است در این جلسه با الحاق و تصویب محله قاسم آباد زاهدان با جمعیت ۱۰۷۰۲ نفر و مساحت ۲۴۶ هکتار و محله کارخانه نمک با جمعیت ۳۳ ۳۰۷ نفر و مساحت ۱۸۲ هکتار به محلات هدف بازآفرینی و همچنین ایجاد دفتر تسهیل گری در محله قاسم آباد موافقت شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: