• پنجشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-1784-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سیستان و بلوچستان:

استفاده از نیروی انسانی متخصص، عامل پیشران و توسعه است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: استفاده از نیروی انسانی متخصص، عامل پیشران و توسعه در ادارات و سازمانها است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سید دانیال محبی در نشست شورای راهبری توسعه مدیریت استان بیان کرد: در جوامع امروزی بهره مندی از نیروی انسانی ماهر و خلاق در فرآیند توسعه پایدار نقش اساسی دارد و در این میان به کارگیری مدیران نخبه و کارآمد که با سبک مدیریتی صحیح و پویا بیشترین بهره وری را از این نیروی انسانی داشته باشند امری ضروری است.

وی در ادامه به نقش بانوان در توسعه نیز گفت: استفاده از ظرفیت مدیریتی بانوان به عنوان نیمی از افراد جامعه و بخشی از قشر تحصیلکرده و فرهیخته به عنوان ضرورت در برنامه ششم توسعه و برنامه های دولت است.

استاندار در ادامه اظهار کرد: استفاده و بکارگیری از بانوان توانمند با توجه به نگاه ریزبینانه و دقیق آنان به حل مسائل مختلف در پست های مدیریتی باید مورد توجه مدیران دستگاه های مختلف این استان قرار گیرد .

محبی اظهار کرد: بر اساس مصوبه و ابلاغ شورای عالی اداری تا پایان برنامه ششم، 30 درصد پست های مدیریتی در همه سطوح در اختیار بانوان قرار می گیرد .

استاندار در ادامه با اشاره به اینکه بانوان در امور مدیریتی حساسیت و دقت بیشتری دارند و می طلبد دستگاه های اجرایی برای استفاده هرچه بیشتر از توان مدیریتی آنان برنامه ریزی کنند بیان کرد؛ تخصص گرایی یکی از مهمترین ویژگی های مدیریتی است که در انتخاب یک مدیر باید بیش از گذشته مدنظر مسئولان دستگاههای مختلف اجرایی این استان قرار گیرد .

وی تصریح کرد: هر مدیری باید در رشته و تخصص خودش بکارگیری شود در غیر این صورت نمی توان از آن مدیر انتظار خاصی داشت .

محبی اظهار داشت: متاسفانه گرایش به رشته های پزشکی و مهندسی در کشور زیاد شده و از رشته هایی همچون مدیریت اقتصادی، حقوق، جامعه شناسی، بانکداری و حسابداری غافل شده ایم .

وی تصریح کرد: این گرایش سبب شده تا برخی از افراد که به یک رشته و حرفه خاصی علاقه مند هستند نیز به سمت رشته های پزشکی و مهندسی که در آن هیچ توانایی ندارند سوق داده شوند .

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ذوق و علاقه هر فردی در رشته و حرفه خاصی است که باید او را برای رسیدن به توانمندی در آن رشته کمک کرد .

در این جلسه از 16 دستگاه برتر سیستان و بلوچستان در جشنواره شهید رجایی تجلیل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: