• جمعه ۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 977-385-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه زاهدان:

سردمداران آمریکایی اعتماد خود را در جهان از دست داده‌اند

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: سردمداران آمریکایی اعتماد خود را در جهان از دست داده‌اند و مذاکره با ترامپ برای ایران هیچ دستاوردی ندارد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه زاهدان افزود: در هفته گذشته نشست سازمان ملل که هر ساله برگزار میشود، انجام شد و اول رئیس جمهور امریکا با تاخیر برای سخنرانی ورود داشت و بعد هم شروع به سخنرانی کرد و مثل همیشه دولت ها را محکوم کرد به خصوص کشور ایران را و این نشان از بی ادبی این مرد نشان داد، حتی با تعریف از خودش باعث خنده تمام حضار می‌شود .

سلیمانی بیان کرد: ترامپ گفت ما به بالاترین درجه نظامی رسیدیم و در صورتی که کمترین بودجه نظامی را داشتیم و تناقض در حرف های این مرد مشهود بود .

امام جمعه زاهدان گفت: تجربه نشان داده که آمریکا هر آنچه را وعده دهد به راحتی همان وعده هایی که در برجام داده بود، رد کرده و به آنها پایبند نیست.

وی افزود: در مقابل صحبت‌های ترامپ رئیس جمهور ایران پشت تریبون رفت و در نطقی کاملا منطقی و هوشمندانه جواب ترامپ و دنیا را داد و گفت دولت آمریکا باعث بی نظمی در جهان شده و به بد عهدی مشهور است و برجامی که خودش امضا کرده را نقض میکند آیا همچین دولتی صلاحیت گفتگو و مذاکره دارد.

خطیب نماز جمعه زاهدان در ادامه با اشاره به وضعیت بد اقتصادی مردم افزود: امروز دیگر تردیدی وجود ندارد که دشمن با ملت ایران می‌جنگد و می‌خواهد از طریق مشکلات اقتصادی، ضربه خود را وارد سازد و باید تلاش کرد تا این اهداف شوم محقق نشود.

نماینده ولی فقیه در استان به فشار‌های روانی و اقتصادی دشمن علیه ملت ایران پرداخت و ناامید کردن مردم از نظام را از اهداف دشمن دانست و تصریح کرد: دشمن قصد دارد مردم را مقابل نظام قرار دهد تا به اهداف مورد نظر دست یابد.

وی خاطرنشان کرد: مبارزه با مفاسد با همه جود از مسائل مهم است، اقداماتی صورت گرفته ولی کافی نیست و باید در کنار قاطعیت، برنامه‌ریزی صورت گیرد تا مفسده برچیده شود.

خطیب نماز جمعه زاهدان همچنین ضمن تسلیت رحلت امام جمعه سابق زابل، گفت: حجت‌الا اسلام بیانی عالم توانا و ارزشمندی بودند که به سبب رحلتشان فردا درسیستان عزای عمومی اعلام شده است.

امام جمعه زاهدان انتقاد از وضعیت صف‌های طولانی بنزین در استان، گفت: دولتمردان باید مشکل صف‌های بنزین را در استان حل کنند و به فکر معیشت مردم و اقتصاد مردم باشند گرانی بیداد میکنند اما با برنامه‌ریزی میتوان قیمت ها را کنترل کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: