• شنبه ۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-1984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل راه و شهرسازی استان بیان کرد:

چابهار و ایرانشهر دارای بیشترین و کمترین رقم حاشیه نشینی در سیستان و بلوچستان

مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: بیشترین رقم حاشیه نشینی در سیستان و بلوچستان متعلق به چابهار و کمترین در ایرانشهر است.

مسعود مالکی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: در چابهار و کنارک هزار و 196 هکتار فضای حاشیه نشین مصوب نشده است که می طلبد در ستاد باز آفرینی شهری استان به تصویب برسد تا کار مطالعات بر آن انجام شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان در ادامه اظهار کرد: طرح ملی باز آفرینی از بهمن ماه سال گذشته در 9 استان از جمله سیستان و بلوچستان آغاز شده و منشا خدمات خوبی در محلات حاشیه نشین بوده است.

مالکی افزود: یکی از تاکیدها، مقاوم سازی و موضوع های اجتماعی در مناطق حاشیه نشین است که باید مورد توجه اعضای ستاد باز آفرینی شهری استان قرار گیرد.

وی اضافه کرد: میانگین متوسط حاشیه نشینی در پنج شهر استان معادل 41 درصد است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان خاطرنشان کرد: 15 اقدام خوب در حاشیه شهر زاهدان انجام شده است و 21 پروژه با مشارکت بانک جهانی و 27 طرح با مشارکت دیگر دستگاه های اجرایی استان در محلات هدف پنج شهر استان انجام شده است.

وی ادامه داد: 35 پروژه مختلف در محلات هدف حاشیه شهر زاهدان مد نظر است که برای احداث آن نیازمند 398 میلیارد تومان اعتبار هستیم.

وی تصریح کرد: مشکلات زیادی هم در این محلات وجود دارد که از آن جمله می توان به تعیین تکلیف نشدن اسناد مالکیت محلات هدف اشاره کرد، 22 پیشنهاد از سوی این ستاد ارائه شده است که در صورت عملی شدن بسیاری از مشکلات مناطق هدف ،رفع می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: