• شنبه ۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1186-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تخفیف 50 درصدی شهریه دانشگاه آزاد در سیستان و بلوچستان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به نگاه ویژه مدیریت جدید این دانشگاه به مناطق محروم شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد در تمامی مراکز سیستان و بلوچستان امسال شامل 50 درصد تخفیف می شود .

سلطانعلی میر در گفت و گو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به تصویب طرح تخفیف 50 درصدی شهریه در مناطق محروم توسط هیات امنای دانشگاه آزاد و ابلاغ آن توسط سرپرست دانشگاه، این طرح از امسال در کلیه مراکز دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان نیز اجرایی می شود .

وی  با بیان اینکه کمیته‌ای برای بررسی درخواست های تخفیف شهریه در مناطق محروم تشکیل شده، ادامه داد: براساس بخشنامه ابلاغی، تخفیف شهریه رشته‌محل‌های کم‌تقاضا یا فاقد تقاضا در مناطق محروم با هماهنگی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی تا سقف 50 درصد امکان‌پذیر است .

وی با اشاره به اینکه لیست رشته های دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان که براساس این بخشنامه شامل 50 درصد تخفیف شهریه می شود در سایت این واحد دانشگاهی موجود است، گفت: البته علاوه بر این کیفی سازی و استفاده بهینه از نیروهای بومی نیز در دستور کار این دانشگاه است .

رئیس دانشگاه آزاد زادان با قدردانی از توجه ویژه سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی به مناطق محروم افزود: برخی از نخبگان در مناطق محروم به دلیل مشکلات مالی و یا بعد مسافت امکان ادامه تحصیل را نداشتند که با ابلاغ این بخشنامه، شرایط مطلوب ادامه تحصیل برای آن ها فراهم می‌شود .

میر با اشاره به رویه جدید دانشگاه آزاد در خصوص مناطق محروم ادامه داد: علاوه بر این موارد صرفه جویی در هزینه ها، کسب درآمد غیر شهریه دانشجویی و ایجاد رشته‌های جدید در دانشگاه آزاد اسلامی و مراکز سما از جمله دیگر اولویت این دانشگاه است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: