• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1286-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کمبود 4 هزار کلاس درس در سیستان و بلوچستان

مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان از کمبود ۴ هزار کلاس درس در استان خبر داد.

علیرضا نخعی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: امسال با کمک خیرین و نوسازی مدارس ۵۰۰ کلاس درس برای دانش آموزان آماده شده است .

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه گفت: خوشبختانه با همه نواقص ، کمبودها و مشکلاتی که وجود دارد، ارتقای شاخصهای مختلف کارنامه آموزش و پرورش استان کارنامه قابل قبول و مثبتی است .

وی پیگیری مستمر و نظارت بر انجام برنامه ها در حوزه های مختلف را مورد تاکید قرار داد و گفت: یکی از مهمترین اقدامات مورد نظر، آموزش مستمر و برگزاری کارگاه های آموزشی برای معلمان، مدیران و همه عوامل مدرسه خواهد بود .

مدیر کل آموزش و پرورش استان ارزیابی مستمر از دانسته ها و یادگیری همکاران فهیم آموزشی در مدارس را بسیار مهم عنوان نمود و بیان داشت: با برنامه ریزی خوب و اصولی باید انگیزه مطالعه و تلاش معلمان برای افزایش سطح علمی را ایجاد کنیم .

نخعی اقدام پژوهی و بهره گیری از روش پژوهش در موضوعات مختلف درسی و مسائل آموزشی برای همکاران آموزشی در مدارس را بسیار مهم و ضروری دانست و حمایت از این برنامه را خواستار شد .

وی ادامه داد: از آنجایی که امسال سال مهارت آموزی نامگذاری شده است، نهادینه شدن این موضوع در سطوح مختلف اداری و آموزشی و مدارس ضرورتی انکارناپذیر است .

مدیر کل آموزش و پرورش استان موضوع ارتباط گیری و ایجاد فضای تعامل، همفکری و همراهی خانواده ها و آحاد جامعه با برنامه ها و فعالیت های دستگاه تعلیم و تربیت استان را مهم خواند و تاکید نمود: مادامی که با جامعه ارتباطی دو سویه و تعاملی داشته باشیم راه برای تحقق اهداف هموارتر می شود .

نخعی با انتقاد از آمار بالای بیکاران فارغ التحصیل در جامعه، توسعه و توجه به رشته های کارودانش و فنی و حرفه ای را برای تحقق شعار تولید و اشتغال مهم و حیاتی و نیاز امروز جامعه عنوان نمود .

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان همچنین در خصوص فعالیت مدارس استان نیز گفت: در حال حاضر در سیستان و بلوچستان ۱۸۰۰مدرسه بیشتر از نرم کشوری دایر شده است .

وی ادامه داد: سیستان وبلوچستان  6هزار و 800 مدرسه، 30 هزار کلاس درس، 730 هزار دانش آموز و نزدیک به 40 هزار نیروی انسانی دارد .

نخعی با بیان اینکه امسال در سیستان و بلوچستان 1000 کلاس درس جدید دایر شده است تصریح کرد: این تعداد کلاس درس به معنی ایجاد مدارس جدید نیست بلکه در همان مدارس چند کلاس اضافه شده است .

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان عنوان کرد: در سال تحصیلی جدید 45 هزار کودک لازم التعلیم و بازمانده از تحصیل سر کلاس درس رفته اند که این آمار جای خرسندی دارد .

وی با اشاره به برآورده‌های موجود گفت: براساس نرم کشوری به ازای هر 12 دانش آموز باید یک معلم وجود داشته باشد اما به دلیل کمبود 12 هزار نفری معلم در سیستان و بلوچستان به ازای هر 18 دانش آموز یک معلم داریم .

نخعی افزود: تراکم بالای دانش آموزان و کمبود معلم سبب شده تا تعداد دانش آموزان در هر کلاس درس بیش از نرم کشوری باشد به طوریکه در حال حاضر در دوره ابتدایی و متوسطه اول و دوم  تعداد دانش آموزان به بیش از 35 نفر هم می‌رسد این در حالی است که نرم کشور 26 تا 28 دانش آموز در هر کلاس است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: