• دوشنبه ۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آغاز نهضت مدرسه سازی در حاشیه شهر زاهدان

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با نوید آغاز نهضت مدرسه سازی در حاشیه شهر زاهدان گفت: از قریب به ۳۰ پروژه مدرسه سازی در زاهدان بالای ۹۰ درصد آن در حاشیه این شهر قرار گرفته است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا نخعی اظهار کرد: بیش از ۴۰ هزار معلم در خدمت دانش‌آموزان استان هستند و آموزش و پرورش از ماه‌ها قبل تدارکات آغاز و شروع خوب یک سال تحصیلی متفاوت و رو به جلو را داشته است .

وی با اشاره به مشکلات حاشیه شهر زاهدان و محله قاسم آباد، ابراز کرد: بخش اعظم جمعیت شهر زاهدان حاشیه نشین است و با بافت غیررسمی توسعه یافته است که خدمات رسانی در آن سخت شده است .

مدیر کل آموزش و پرورش استان با نوید آغاز نهضت مدرسه سازی در حاشیه شهر زاهدان گفت: از قریب به ۳۰ پروژه مدرسه سازی در زاهدان بالای ۹۰ درصد آن در حاشیه شهر صورت گرفته است .

وی افزود: در قاسم آباد زاهدان کلنگ مدرسه ای ۱۲ کلاسه، زده شده است که عملیات ساختمانی آن نیز شروع شده و علاوه بر آن با توجه به نیاز موجود و شکستن تراکم جمعیتی کلاس های درس، آموزش و پرورش کانکس نیز در همان محل مستقر نموده است .

نخعی با اشاره به اینکه تلاش زیادی می شود که مشکلات آموزش و پرورش حل شود خاطرنشان کرد: همین امروز مدرسه ی بیست کلاسه در حاشیه شهر زاهدان با همت سازمان مسکن در قالب ساماندهی بافت فرسوده افتتاح شده است .

وی در ارتباط با مشکل آب در مدارس حاشیه شهر زاهدان و برخی از مشکلات دیگر که مردم مطرح می‌کنند گفت: آموزش و پرورش در واقع تلاش می‌کند تا همه این مشکلات را به حداقل برساند اما با وجود ۵۰۰ مدرسه در زاهدان تامین همه نیازمندی های بچه ها مستلزم مشارکت همه مردم و نهادهایی که توانایی کمک و بسیج نمودن امکانات را دارند می باشد .

مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به مشکلات فضای آموزشی در برخی از نقاط استان عنوان داشت: متاسفانه استان سیستان و بلوچستان نسبت به کشور سرانه استاندارد فضای آموزشی زیر دو متر برای هر دانش آموز را دارد که امیدواریم با تدابیر برنامه ریزی شده این مسئله نیز حل شود .

وی ادامه داد: خوشبختانه یک ردیف بودجه مستقل ویژه مدرسه سازی در دولت برای این استان به وجود آمده است که این امر خود نشان‌ دهنده ی توجه دولت برای حذف این فاصله هاست .

نخعی تصریح کرد: خوشبختانه رجوع خیرین مدرسه ساز و همچنین کمک مردم نشان از بالا زدن آستین همت برای ساخت مدرسه در استان را دارد .

مدیر کل آموزش و پرورش استان تاکید کرد: تعداد پروژه های ساخت مدرسه در حاشیه شهر و مناطق غیر برخوردار رو به افزایش است و آموزش و پرورش با تخصیص منابع و نیروی انسانی در بخش جذب و استخدام در مناطقی که احتیاج فراوان دارد، سعی بر رفع این مشکلات دارد .

وی افزود: کیفیت آموزشی نیاز به زمان برای پیشبرد دارد و گزارش وزیر آموزش و پرورش در مجلس شورای اسلامی که دال بر پذیرش بیش از ۱۶۰ نفر در رشته های پزشکی را گواه بر نوعی پیشرفت آموزشی در استان دانست .

نخعی ادامه داد: رشد شاخص نمرات امتحانات نهایی دانش آموزان در سال‌های گذشته نسبت به ماقبل آن گواه بر تغییر محسوس و رو به رشد در آموزش و پرورش استان است .

مدیرکل آموزش و پرورش استان ابراز داشت: حذف آزمون تیزهوشان و تست زنی در دوره ابتدایی به معنای حذف آموزش طوطی وار در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است که اقدامی مهمی از سوی وزیر آموزش و پرورش بوده است .

وی ادامه داد: تغییر در کتاب های درسی و برگزاری کارگاه های مختلف برای معلمان، رویکرد مهارت آموزی و دست ورزی، تولید و خلاقیت از مجموعه تحولات مفید در آموزش و پرورش است .

نخعی درباره نظارت بر آموزش درکلاس های درس، گفت: گروه‌های آموزشی متشکل از معلمان برجسته ای است که به روش های آموزش اشراف کامل دارند و مرتب با برگزاری کارگاه‌های آموزش برای معلمان و حضور در کلاس های درس بازدید به عمل آورده و نحوه تدریس در کلاس ها را ارزیابی کنند .

مدیرکل آموزش و پرورش استان در پایان تاکید کرد: پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سه سال گذشته با تراز ۶۵۰۰ و جذب اندک بوده است. اما امسال در دورترین نقاط استان مانند کنارک حتی یک نفر سهمیه سوخت شده نداشته ایم و جذب کامل بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: