• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-2414-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

انجام غربالگری شنوایی کودکان در سیستان و بلوچستان

ناظر فنی سازمان بهزیستی سیستان و بلوچستان گفت: طرح غربالگری شنوایی کودکان سیستان و بلوچستان برای پیشگیری از ناشنوایی در حال انجام است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، ملک رییسی افزود: دو طرح غربالگری شنوایی نوزادان و طرح غربالگری شنوایی کودکان 3 و 6 سال در استان در حال انجام است .

ملک رییسی در خصوص جزییات طرح اول گفت: در  این طرح نوزادان از بدو تولد مورد آزمایش غربالگری شنوایی قرار می گیرند که در صورت وجود مشکل باید خانواده نوزاد تا قبل از 3 ماهگی ، به  پایگاه های تشخیص سازمان بهزیستی مراجعه کنند .

وی طرح دوم را مکمل طرح غربالگری شنوایی نوزادان عنوان کرد و افزود: در این طرح هم تمامی کودکان 3 تا 6 سال در  زاهدان مورد معاینات شنوایی سنجی قرار می گیرند که در صورت وجود مشکل برای ارائه خدمات درمانی به بهزیستی معرفی می شوند .

ناظر فنی سازمان بهزیستی استان ادامه  داد: سال گذشته نیز، این طرح به صورت پایلوت در مهد کودک های زاهدان انجام شد که در مدت اجرای آن هزار و 513 نفر، تحت معاینات شنوایی سنجی قرار گرفتند .

ملک رییسی افزود: در این تعداد حدود 200 کودک با مشکل شنوایی روبرو بودند که 150 نفر از آنان تحت عمل جراحی و دارویی قرار گرفتند .

وی با اشاره به اینکه طرح غربالگری شنوایی نوزادان در تمامی زایشگاه ها استان انجام می شود گفت: هم اکنون دو پایگاه غربالگری شنوایی کودکان3 تا6 سال در زاهدان و شمال استان فعال است که انتظار داریم بزودی در جنوب استان هم پایگاه های فعال شروع به کار کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: