• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1786-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مشاور وزیر بهداشت مطرح کرد؛

بازنگری طرح تحول نظام سلامت، وظیفه دانشگاه‌های علوم پزشکی

مشاور وزیر بهداشت در امور دانشگاه های علوم پزشکی گفت: توجه به شرایط دشوار و ویژه ای که در زمان شروع طرح تحول نظام سلامت داشتیم برای تحلیل واقع بینانه این طرح از سوی دانشگاه های وابسته ضرورت دارد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان دکتر محمد هادی ایمانیه در جلسه پایش عملکرد دانشگاه های علوم پزشکی منطقه 8 آمایشی کشور در زاهدان افزود: طرح تحول نظام سلامت در شرایطی شروع شد که بیمارستان های ما با مشکلات عدیده ای مواجه بودند و رضایتمندی مردم و همکاران در پائین ترین وضعیت ممکن بود .

وی افزود: بعد از شروع طرح تحول نظام سلامت با وجود ارتقاء رضایتمندی مردم شاهد ارائه برخی خدمات القایی و پرت منابع بودیم و در حال حاضر بازنگری این طرح بر اساس شاخص های علمی و واقعیت های اجتماعی مهمترین وظیفه دانشگاه های علوم پزشکی است .

دکتر امامیه با اشاره به توجه ویژه وزیر بهداشت به مناطق در حال توسعه ادامه داد: با توجه به شرایط دانشگاه های منطقه 8 در جنوب شرق کشور، قول هایی در زمینه رفع برخی از مشکلات این دانشگاه ها داده اند .

وی گفت: هدف از تشکیل این قبیل جلسات، شناسایی فرصت ها، معرفی الگوهای موفق، هم افزایی در تجارب و حذف نقاط ضعف است .

دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم گفت: تقسیم بندی دانشگاه های علوم پزشکی به مناطق آمایشی، برنامه ریزی بر اساس واقعیت های منطقه ای با نگاه به سیاست های کشوری را امکان پذیر خواهد کرد .

وی اذعان داشت: استاندارد سازی خدمات بهداشت و درمان صرفا با هدف کاهش هزینه ها انجام نمی شود بلکه انطباق خدمات با معیارهای علمی و صیانت از سلامت مردم مهمترین هدف اجرای این امر است .

وی ادامه داد: لازم است تا میان توقعاتی که از نظام سلامت وجود دارد با واقعیت های مالی و اعتباری کشور تعادلی منطقی برقرار کنیم .

هادی طالعی، سر تیم‌ پایش دانشگاه های علوم پزشکی استان سیستان و بلوچستان نیز گفت: با توجه به کمبود و یا نبود بخش خصوصی و خیریه در سیستان و بلوچستان سهم عمده ارایه خدمات درمانی مردم بر عهده بیمارستان های دانشگاهی است .

وی ادامه داد: در شرایط خاصّ استان سیستان و بلوچستان، اعمال سقف در زمینه درآمدهای بیمه ای منجر به تحمیل فشار مضاعف بر اقتصاد بیمارستان می شود و پیشنهاد ما حذف این سقف از سوی سازمان های بیمه گر است .

وی تصریح کرد: تشکیل کمیته راهبردی، برنامه ریزی در زمینه مدیریت منابع و کاهش هزینه ها در کنار مدیریت توانمند و فعال بودجه ریزی از مهمترین نقاط قوّت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: