• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1886-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پذيرش 70 درصدی دانشجويان بومي در دانشگاه فرهنگيان سیستان و بلوچستان

معاون پژوهشی دانشگاه فرهنگیان کشور امروز در زاهدان گفت: هزارو 800 دانشجوي دختر و پسر در سال تحصيلي جديد در دانشگاه فرهنگيان سیستان و بلوچستان پذيرفته شدند که بيش از 70 درصد آنان بومي استان هستند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، طاهری نیا در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه فرهنگیان در زاهدان افزود: 24 هزار نفر از داوطلبان کنکور سراسری امسال جذب دانشگاه فرهنگیان کشور شدند .

وی بیان کرد: این افراد در 98 مرکز دانشگاه فرهنگیان و پردیس این دانشگاه ها پذیرفته شده اند .

طاهری نیا افزود: سیستان و بلوچستان در ردیف استان هایی است که بیشترین میزان پذیریش دانشجو در دانشگاه های فرهنگیان کشور را دارد .

سرپرست دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان نيز گفت: امسال با افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در 2 پردیس خواهران و برادران بیش از 1800 دانشجو در دانشگاه فرهنگیان این استان پذیرفته شده اند که این آمار در سال های گذشته بین 200 تا 300 نفر بوده است .

نیک پناه با بیان این که بیش از 70 درصد دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه فرهنگیان استان بومی هستند افزود: 400 نفر از پذیرفته شدگان رشته آموزش ابتدایی ، بومی استان هستند که در 4 مرکز زابل ، ایرانشهر ، سراوان و چابهار مشغول به تحصیل می شوند .

وی گفت: امسال هزار و 600 نفر از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش هم دوره های آموزشی را در این دانشگاه می گذرانند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: