• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1986-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون اول رئیس جمهوری:

سیستان و بلوچستان به کانون اصلی توسعه تبدیل می‌شود

معاون اول رئیس جمهوری در مراسم بهره برداری همزمان هزار و 700 مدرسه در سراسر کشور گفت: سیستان و بلوچستان استان مرزداران شایسته کشور است که با شرایط سخت طبیعی در نبرد هستند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، اسحاق جهانگیری در مراسمی که از طریق ویدئو کنفرانس 144 مدرسه با 430 کلاس درس در سیستان و بلوچستان را افتتاح کرد افزود: در آغاز سال تحصیلی از اقدام شایسته خیران در سیستان و بلوچستان کمال تشکر را داریم.

وی با بیان اینگه امروز سیستان و بلوچستان به عنوان کانون توسعه جنوب شرق مطرح است خاطرنشان کرد: دولت برای توسعه اقتصادی سیستان و بلوچستان برنامه های ویژه ای دارد.

جهانگیری گفت: مردم سیستان و بلوچستان به دلیل خشکسالی حاکم در این استان به ویژه سال آبی گذشته که بدترین سال را سپری کردند شرایط دشواری را داشتند امیدواریم در سال آبی جدید گشایشی بشود .

معاون اول رئیس جمهوری گفت: مهمترین تشکر از خیران و دولت که در بخش تعلیم و تربیت انجام گرفت درخشش دانش آموزان یک کلاس در سراوان دورافتاده ترین نقطه کشور که از نظر زیربنایی و امکانات در سطح پایین ترین قرار دارد، است به طوری که 17 دانش اموزان یک مدرسه در این شهرستان در رشته پزشکی پذیرفته شدند که این اقدام بسیار شایسته بود .

وی از مسوولان آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، سراوان و دانش آموزان این شهرستان مرزی در کسب این موفقیت قدردانی کرد و گفت: در هیات دولت از این دانش آموزان تقدیر شد و در مراسمی نیز از آنان تقدیر می شود و امیدواریم بتوانیم سیستان و بلوچستان را به کانون اصلی توسعه ایران اسلامی تبدیل کنیم و این از برنامه های اصلی دولت برای استان است .

همچنین مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در حاشه مراسم در گفت وگو با ایسنا از کمبود ۴ هزار کلاس درس در استان خبر داد .

علیرضا نخعی افزود: امسال با کمک خیرین و نوسازی مدارس ۵۰۰ کلاس درس برای دانش آموزان آماده شده است .

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه گفت: خوشبختانه با همه نواقص ، کمبودها و مشکلاتی که وجود دارد، ارتقای شاخصهای مختلف کارنامه آموزش و پرورش استان کارنامه قابل قبول و مثبتی است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: