• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-787-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سیستان و بلوچستان مبداء ورود تعداد زیادی از زائران حسینی از پاکستان

دبیر کار گروه رسانه و فضای مجازی ستاد اربعین سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان که مبداء ورود تعداد زیادی از زائران حسینی از پاکستان است، می تواند از این قابلیت برای بازتاب ملی و فرا ملی حضور زائران در رخداد بزرگ راهپیمایی اربعین استفاده کند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سلطانژاد در جمع خبرنگاران افزود: اجتماع بزرگ اربعین فرصت بسیار ویژه ای برای بازتاب ملی و فرا ملی حضور زائران در اين رخداد بزرگ حسيني است

وی بیان کرد: با هدف انعکاس بهتر حضور زائران حسینی در راهپیمایی و اجتماع بی نظیر اربعین حسینی امسال برای اولین بار این کار گروه در سیستان و بلوچستان تشکیل شده است .

سلطانژاد همچنین از اجرای برنامه های فرهنگی برای زائران حسینی از جمله توزیع قرآن کریم به زبان اردو خبر داد .

وی بیان کرد: راهپیمایی اربعین حسینی یکی از راهپیمایی های مهم جهان اسلام است، هر سال با فرارسیدن این ایام اقشار مختلفی با هر قومیت و دینی در این مسیر حرکت می کنند و سبب شده است تا این راهپیمایی سال به سال با شکوه بیشتری برگزار شود.

وی افزود: هرسال علاوه بر مسلمانان تشیع و تسنن افرادی از دین ها و مذاهب دیگر هم در این راهپیمایی شرکت می کنند و استان به دلیل قرار داشتن در مسیر ورودی زوار حسینی از کشورهای همسایه به عنوان یکی از مناطق میزبان آنان معرفی شده است.

دبیر کار گروه رسانه و فضای مجازی ستاد اربعین سیستان و بلوچستان گفت: هرسال از مرزهای استان زوار پاکستانی وارد ایران می شوند و این مختص ایام محرم و صفر نیست بلکه در مناسب های دیگر از جمله رحلت امام خمینی (ره)، ولادت یا شهدات امام رضا(ع) هم زائران پاکستانی از مرزهای استان وارد کشور می شوند و در مراسم های مختلف شرکت می کنند .

سطلان نژاد افزود: با توجه به اهمیت این رویداد مهم و نگاه جهانیان به راهپیمایان حسینی باید شرایطی فراهم شود تا در رسانه ها و پایگاه های خبری استان قسمت یا ستونی تحت عنوان اربعین حسینی ایجاد شود و مطالب، اخبار یا تصاویر مرتبط به این حرکت حسینی در این قسمت منعکس شود تا همه در جریان این راهپیمایی بزرگ قرار گیرند.

وی بیان کرد: چون سیستان و بلوچستان یکی از استان های میزبان زوار است مطرح شدن این رویداد می تواند استان را بیشتر معرفی کند، بنابراین باید این رویداد مهم در سطح جهانی مطرح شود.

دبیر کار گروه رسانه و فضای مجازی ستاد اربعین سیستان و بلوچستان با بیان این که این راهپیمایی اقدامی مردمی است و نباید رنگ و روی دولتی به آن داد گفت: برای راهپیمایی امسال مسابقه عکس موبایلی برنامه ریزی شده است و زائران اربعین می توانند عکس هایی که با موبایل خود می گیرند را به کارگروه ارسال کنند و همایش زائران اربعین هم برای امسال برنامه ریزی شده است.

حجت الاسلام فقیهی نماینده بعثه مقام معظم رهبری در سیستان و بلوچستان هم در جلسه این کار گروه گفت : دشمن میخواهد بین شیعیان اختلاف ایجاد کند که ضروری است همه از جمله رسانه ها از اظهار نظرهای بی مورد و تفرقه انگیز پرهیز کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: