• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-1390-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سرپرست شهرداری:

شهرداری زابل 65 میلیارد تومان بدهی دارد

سرپرست شهرداری زابل گفت: تلاش ما براین است تا مشکلات شهرداری را با همکاری و همیاری شورای شهر به حداقل برسانیم .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، خمری در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت نابسامان پرداخت حقوق ها تا پیش از این، گفت: یکی از مشکلات عمده شهرداری زابل عدم به موقع حقوق پرسنل بود که خوشبختانه بنا به مصوبه شورای اسلامی و همکاری بی دریغ آنها تا کنون توانسته ایم حقوق تمامی پرسنل شهرداری را از محل درآمد شهرداری و ارزش افزوده تا پایان مردادماه پرداخت کنیم .

وی ادامه داد: حقوق شهریور ماه پرسنل آتش نشانی پرداخت شده و برای سایر کارکنان شهرداری تا چند روزآینده حقوق پرداخت خواهد شد، شهرداری مسمم است تا حقوق پرسنلش دیگر به تعویق نیفتد.

وی ادامه داد: سعی ما براین است تا حقوق همکاران بروز شود تا کارکنان شهرداری دغدغه ای در این خصوص نداشته باشند .

سرپرست شهرداری زابل همچنین در خصوص بدهی شهرداری اعم ازدیون شهرداری به سایر ارگانها، بدهی به همکاران بازنشسته، پیمانکاران، معوقات حقوق و... نیز گفت: یکی از بدهی های شهرداری 19 میلیارد و 750 میلیون تومان به سازمان تامین اجتماعی است که برای درمان پرسنل مشکل داشتیم و دفترچه های بیمه اعتبار نمی خورده و تمدید نمی شده با برگزای جلسات مکرر مقرر شده تا پایان شب عید تمدید دفترچه پرسنل شهرداری با مشکل مواجه نشوند .

خمری ادامه داد: برای بدهی شهرداری به تامین اجتماعی طبق جلسات متعدد که با تامین اجتماعی در استان و شهرستان برگزار شده ما درخواست بخشودگی جرائم را کرده ایم و از طرفی در استان حدوداً 270  میلیون تومان از جرائم تامین اجتماعی نسبت به اتوبوسرانی ما بخشیده شده و خوش بین هستم که در آینده نزدیک بالغ بر 5 میلیارد تومان بخشودگی جرائم از تهران در بخش تامین اجتماعی انجام شود .

وی در ادامه گفت: درآمد شهرداری در شهریورماه 300 میلیون تومان بوده است و امیدواریم با توجه به مصوبات اخیر بتوانیم درآمد بهتری داشته باشیم .

وی اضافه کرد: کف درآمد شهرداری 700 میلیون تومان و سقف درآمد ما یک میلیارد تومان در ماه می باشد حالا با این درآمد ما باید حقوق 800 نفر پرسنل شهرداری به مبلغ یک میلیارد و 690 میلیون تومان پرداخت کنیم، در هرماه 250 فقره چک بابت بدهی به تامین اجتماعی داریم که مجموعاً حقوق و پرداخت بدهی در ماه به یک میلیارد و900 میلیون تومان می رسد، گذشته از این باید شهرداری پول برق پارکها،سوخت،خرابی ماشین آلات،برق شهرداری،و... را پرداخت نماید که با این اوصاف باید شهرداری 2میلیارد و 500 میلیون تومان درآمد داشته باشد تا مشکلی پیش نیاید حال با این درآمد یک میلیاردی،  درهر ماه یک و نیم میلیارد تومان کسری درآمد داریم تابتوانیم بودجه جاری مان را جبران کنیم.

این مقام مسئول در شهرداری زابل ادامه داد: با برنامه ریزی انجام شده و طبق جهشی که در بیش از 30 روزگذشته صورت گرفته باتخفیفی که گرفته خواهد شد و باپرداخت حقوقهای صورت گرفته  13 میلیارد تومان به یکباره از 65 میلیارد تومان بدهی کاهش می یابد که به نوبه خود یک شاهکار محسوب می شود و جای تقدیر دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: